آسم و عوارض آن: کودکان مبتلا به آسم بیشتر در معرض ابتلا به چاقی هستند

0
52
کودکان مبتلا به آسم بیشتر در معرض مبتلا به چاقی هستند

“مطالعات جدید نشان میدهد کودکان مبتلا به آسم بیشتر در معرض ابتلا به چاقی هستند که این مشکل با استفاده از اسپری آسم برطرف میشود”

بررسی های جدید نشان میدهد کودکان آسمی تا ۵۰% بیشتر از هم سن و سال های خود در سنین بالا دچار چاقی میشوند. دانشمندان دلیل ریسک این بیماری را نداشتن توان این کودکان برای تنفس روتین و در نتیجه نداشتن فعالیت فیزیکی مورد نیاز میدانند. این در حالی است که عواض خود داروهای مصرفی جهت کنترل این بیماری باعث چاقی میشود.

صحت قضیه با مطالعات انجام گرفته توسط دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا جنوبی در دپارتمان دارو ثابت شده است اما با استفاده از ابزار استنشاقی مشخص که بعد از حمله تنفسی مورد استفاده قرار میگیرد ابتلا به این بیماری تا ۴۵% کاهش خواهد یافت.

کودکان مبتلا به آسم بیشتر در معرض ابتلا به چاقی هستند
کودکان مبتلا به آسم بیشتر در معرض ابتلا به چاقی هستند

به گفته دکتر شن: “آسم و چاقی در کودکان به طور همزمان رخ میدهد ولی کاملا مشخص نیست که آیا مبتلایان به آسم در آینده افراد چاقی خواهند بود و یا افراد چاق در این مرحله از زیاده وزنی دچار مشکلات تنفسی بشوند. مطالعات روی پرونده پزشکی ۲۱۷۱ کودک ۵ تا ۷ ساله عضو انجمن مطالعه و بررسی سلامت کودکان کالیفرنیا جنوبی که مبتلا به چاقی نبودند صورت گرفت. در ابتدا بالای ۱۳٫۵ درصد آن ها مبتلا به آسم بودند. تمامی این کودکان به مدت ۱۰ سال و تا سن تقریبی شش تا نه سال مورد بررسی قرار گرفتند که در نهایت ۱۵٫۸ درصد از این کودکان دچار اضافه وزنی شدند. جلوگیری از این بیماری تنها با تشخیص سریع و درمان در دوران کودکانی صورت میگیرد.

دچار بودن به هر دو مورد چاقی و آسم باعث بروز دیگر مشکلات متابولیکی از جمله دیابت نوع دوم در مراحل بعدی از زندگی می باشد. هرچند اثبات این قضیه نیاز به مطالعه بیشتر دارد اما در این مورد مشخص است که رابطه ای میان آسم و چاقی ،بدون در نظر گرفتن هر نوع فعالیت های فیزیکی و مصرف داروهای آسم وجود دارد.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه