تاثیر تلفن همراه بر خواب چیست؟

آیا تلفن همراه شما را خسته می کند؟
استفاده از ابزارهای دارای نور آبی قبل از خواب کیفیت خواب را پایین می آورند.
امروزه افراد زیادی با انگشتانشان به تلفن های همراهشان چسبیده اند و این ابزارها آخرین چیزی است که در شب و اولین چیزی است که در صبح به آنها نگاه میکنیم.
اگر این عادتها برای شما آشناست، احتمال زیادی وجود دارد که به داشتن استراحت خوب شبانه آسیب بزنید.
یک بررسی جدید نشان داده است هرچه بیشتر به تلفن همراه یا تبلت خود بچسبید کیفیت خواب پایین تری خواهید داشت.
محققان دانشگاه کالیفرنیای سن فرانسیسکو اظهار داشته اند ابزارهایی که نور آبی ساطع می کنند در سالهای اخیر رواج بیشتری یافته اند و به همین ترتیب بی خوابی و دیگر اختلالات خواب نیز افزایش یافته است.

تلفن همراه را به رختخواب نبرید:
محققان با تاکید بر این‌که هرگز نباید تلفن همراه را با خود به رختخواب برد، ادامه می‌دهد: اثر سوء‌میدان‌های الکترومغناطیسی بویژه میدان تلفن همراه به صورت فزاینده نقش تخریبی در بدن، ارگانیسم‌ها، بافت‌ها، سلول‌ها و ماکروملکول‌های حیاتی مانندDNA، پروتئین‌ها و آنزیم‌ها دارد. آنان با بیان این که در حال حاضر سیستم‌های تلفن همراه دارای فرکانس ۹۴۰ مگاهرتز است که به بیشتر بافت‌های بدن از جمله مغز و حتی گوشت و ماهیچه‌ها آسیب می‌زند، ابراز عقیده می‌کنند که نباید به تلفن همراه به عنوان وسیله‌ای بی‌خطر نگاه کرد و هر کس هر اندازه که تمایل داشت از آن استفاده کند؛ بلکه کاربرد تلفن همراه باید همانند مصرف دارو، محدود و کنترل شده و به زبانی دارای دوز مشخص باشد؛ به طوری که یک فرد تنها ساعاتی از روز را می‌تواند از موبایل استفاده کند و پس از آن استفاده دوباره از آن مضر خواهد بود.
برای رهایی از این امواج و دور نگه داشتن کودکان از این امواج حتما هنگام خواب گیرنده‌های خود را خاموش کنید و به جای اینکه ساعت را با تلفن‌همراه‌های خود بگذارید از ساعت‌های زنگ‌دار استفاده کنید تا این امواج کمتر شما را اذیت کند.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه