آی فون (iphone) پس از ده سال هنوز بهترین مدل گوشی خود را معرفی نکرده است!

Great things in business are never done by one person. They're done by a team of people

0
13
آی فون (iphone) پس از ده سال

“آی فون با وجود تحولاتی که در هر مدل از گوشی خود به همراه داشته، هنوز راه زیادی برای تغییر را در پیش دارد”

درست ده سال پیش بود که ستیو جابز (Steve Jobs) در صحنه ی مک ورلد (Macworld – iWorld) حاضر شد تا آخرین تولید کمپانی اپل (Apple) را به دنیا معرفی کند.

به گفته استیو جابز در میسکونی (Moscone) ساختمان اجلاس و مجتمع نمایشگاهی در سان فرانسیسکو (San Francisco)، گوشی هوشمند آیفون دارای کارکرد سه جانبه میباشد. این دستگاه شامل صفحه ی عریض آی پاد (ipod) با کلیدهای لمسی بوده که یک گوشی همراه انقلابی و نیز جرقه ای برای ارتباطات تلفنی از همان ابتدا به حساب میآید.

این گوشی همراه به نام دستگاه سه کارکرد (Three-in-one-device)، به عنوان سیستمی هوشمند و فناوری اصلی این کمپانی که حدود نیمی از کل درآمد سالیانه اپل (Apple) را تشکیل میدهد و به عنوان یک دستگاه زندگی بخش و ضروری برای بسیاری از دوستداران این گوشی به حساب میآید.

به گفته مدیر عامل شرکت اپل تیم کوک (Tim Cook)، گوشی هوشمند آی فون بخش مهمی از زندگی خریداران را تشکیل میدهد و امروز به عنوان راهی جدید برای ارتباط برقرار کردن، سرگرمی و انجام کارهای روزمره شناخته میشود.

وی در ادامه افزود، “ما پس از ده سال ساخت گوشی های خود به تازگی در مرحله قبولی از این سیستم های تلفن همراه رسیده ایم وبهترین گوشی آی فون فعلا در راه بوده و هنوز در حال انجام دادن بررسی های لازم برای ساخت سرس جدیدی از آی فون ها هستیم.

اما چه چیزی آی فون را پس از سال ها و با وجود گوشی های مختلف در دسترس مردم بعد از معرفی توسط استیو جابز، بزرگترین رقیب کمپانی های گوشی همراه اعلام کرد؟

به گفته جک گولد (Jack.E Gold) تحلیل گر اصلی در گروه کارشناسان (J Gold Associates) که در (TechNewsWorld) نیز به آن پرداخته شده: “طبق بررسی هایی که ما در این چند سال داشته ایم، این گوشی همراه به طور کامل طرز تفکر ما را از گوشی های موبایل عوض کرد.”

قبل از شناختن آی فون، تصور افراد از گوشی های موبایل تنها وسیله ای برای انجام مکالمات روزمره تلفنی به حساب میآمدند. ولی این سیستم های جدید وسیله ای تک بعدی نبوده، بلکه این گجت های کوچک میتواند نقش یک کامپیوتر قابل حمل را نیز داشته باشد.

در ابتدای عصر گوشی های هوشمند، خود گوشی آی فون دچار ایرادات و کاستی های مختلفی بوده ولی با این وجود درک و استفاده از این مدل همراه برای بسیاری از افراد کاری جذاب، راحت و همچنین قابل دسترس تر در مقایسه با رقبای خود به حساب میآمده است.

دیگر ویژگی که اپل را از دیگر گوشی های موبایل مجزا کرده استفاده از نرم افزارهای مختلف و مخصوص به خود بوده است.

بزرگترین انقلاب در آن زمان معرفی کیت (Kit) قابل گسترش برای ایجاد نرم افزارهای گوشی های اپل و قرار دادن این ویژگی به عنوان بخش اصلی این سیستم ها به حساب میآمد است.

بدون شک یکی از ویژگی های بارز گوشی های اپل، طرح و شکل خاص آن ها در طی این سال ها گزارش شده است. هرچند بسیاری از سازنده های گوشی های همراه در پی کپی برداری و تقلید از شکل ظاهری آی فون را داشته اند ولی هیچکدام موفق به طراحی سیستم های خود با شکلی قابل توجه از نوع مدل های اپل نبودند.

یکی از اشتباهات ناشیانه ی ساخت آی فون در طراحی مدل ۴ این گوشی به چشم میخورد. در این مدل مشکل-به اصطلاح-کانال انتن (Antennagate) مطرح شده به طوریکه با قرار دادن آنتن این گوشی در قسمت گوشه، اختلالی در تبادل سیگنال های تماس به دلیل قرار گرفتن دست افرد روی گوشی به وجود میآمد.

معرفی نرم افزار جدیدی به نام (Maps) مشکل دیگری برای آی فون  به همراه داشته است. (Web Mapping Service) سرویس بازنمایی نقشه، یک سیستم فرضی است که شامل (ios) (MacOs) و (WatchOs) بوده که فاصله های بین مبدا و مقصد را نشان میدهند.

شرکت اپل هم اکنون در طی گسترش زمینه فعالیت در راستای مطالعات هوش مصنوعی به منظور رقابت و رقبای خود میباشد.

به گفته (Bajarin) آی فون که به نهم (iphone8) به بازار خواهد آمد، رکوردی در فروش این مد گوشی به دنبال خواهد داشت که حداقل تا سال ۲۰۱۹ مهره ای قوی در ارتقا این کمپانی داشته که درآمد سالیانه ی بالایی را به خود اختصاص خواهد داد.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه