ترکیب آلکسا با ساختمان اسکلت خارجی در راستای معرفی مسیری جدید برای مقابله با مشکلات حرکتی

0
33
ترکیب آلکسا با ساختمان اسکلت خارجی در راستای معرفی مسیری جدید برای مقابله با مشکلات حرکتی

“استخوان بندی بیرونی با الگو بردای از رفتار های حرکتی بدن انسان و با استفاده از تکنولوژی می تواند با همکاری الکسا کمپانی آمازون به درخواست های کاربران خود پاسخ دهد”

یک کمپانی روباتیک کانادایی در نظر دارد تا قابلیت گفتگوی شخصی بین افراد ناتوان و سیستم صوتی تکنولوژی برقرار کند. آنها مدتی است که فعالیت های خود را بر روی اندام های حرکتی پایین تنه در راستای کار برای ساخت سیستمی به نام Arke، نمونه اولیه از اسکلت خارجی که قادر است به دستورالعمل های گفتاری پاسخ دهد، کار می کنند. آزمایشگاه های بایونیک (Bionik Laboratories) پشتیبانی این طرح را بر عهده گرفته است که در نهایت آن الکسا-به عنوان دستیار صوتی آمازون می تواند آن را کنترل کند. در اوایل ماه جاری کمپانی روباتیک اظهار داشته است که در راستای تلفیق تکنولوژی اکو آمازون و سرویس صدای الکسا و همچنین اسکلت خارجی توانسه تکنولوژی جدیدی را معرفی کند.

تیم تکنولوژی جدید می تواند برای افراد دچار فلج پا همانند یک ویلچر عمل کند. قبل از به کار گرفتن نیروی الکسا، سیستم تنها برای کار در راستای ارائه تبلت کنترل لمسی بی سیم برنامه ریزی شده بود. علاوه بر این با توجه به گفته های کمپانی، این استخوان بندی بیرونی در طی برنامه ریزی های خاصی به تراپیست ها کمک کند تا هرچه بهتر و بر اساس نیاز های هر فردی آنها را برنامه ریزی کنند. حسگر های بسیاری در سراسر این تکنولوژی دیده می شود که بنا به گفته پریواتا (Michal Prywata) می تواند توان حرکتی افراد فلج را به میزان بالایی افزایش دهد.

این همکاری به نوعی دقیق و پیشرفته بوده که می تواند پیام های مربوط به “ایستادن” و “حرکت” را به راحتی اجرایی کند. با توجه به گفته های مدیر ارشد استریک لند (Eliza Strickland) منتشر شده در مجله IEEE Spectrum، علاوه بر قابلیت های معمولی که می توان از این استخوان بندی بیرونی انتظار داشت، کاربران قادر خواهند بود تا طی دستوراتی حتی طول گام های خود را نیز تغییر دهند. همچنین افراد قادر خواهند بود تا تنها در طی پرسیدن سوالاتی همانند میزان باتری باقیمانده نیز با این سیستم ارتباط برقرار کنند.

تمامی این استخوان بندی بیرونی مربوطه، شامل قابلیت کنترل صدا، نیاز خواهد داشت تا استاندارد های امنیتی پزشکی را رعایت کند و از طریق تایید و پشت سر گذاشتن هرچه موفق آمیز تر استاندارد ها بتواند به تعداد بالای از افراد کمک کند.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه