استفاده از رنگی متفاوت برای ایجاد فضای جذاب تر در خانه

0
95
استفاده از رنگی متفاوت برای ایجاد فضای جذاب تر در خانه

“بنفش رنگی بوده که مورد علاقه بسیاری از خانم ها می باشد. در این مقاله با نام های متفاوتی از بنفش آشنا شده و روش های استفاده از این رنگ جهت افزایش جذابیت آن را به شما پیشنهاد خواهیم کرد”

رنگ بنفش ارکیده ای

رنگ پنتون که نوعی از رنگ بنفش مربوط به گل ارکیده می باشد در بین بسیاری محبوب بوده و همچنین به عنوان رنگ سال ۲۰۱۴ نیز شناخته شده است. اما استفاده از این رنگ را با توجه به گذشت سال نباید محدود کرد. به گفته طراح  برگ (Kelly Berg): “رنگ بنفشه را-شامل دو رنگ تیره و روشن-می توان در موارد گوناگون و با استفاده از شیوه هایی خاص برای تغییر فضای خانه به کار برد. هاله کم رنگی از بنفش را می توان به آرامش و اتمسفر رمانتیک نسبت داده و همچنین رنگ تیره به کار رفته در گل را نیز می توان به قدرت و تاثیرگذاری بیشتر این رنگ نسبت داد. رنگ ها را نباید در خلا مد نظر داشت. بنابراین اگر به دنبال ایجاد اتاقی به رنگ بنفش با خاصیت زنانگی کم تری هستید می توانید از وسایل تزیینی متفاوتی مثل تابلوهای سفید و سیاه و مبلمان ساده استفاده کنید.

بنفش یاقوت ارغوانی

این رنگ به طور کل دارای ویژگی تطبیق پذیری بوده چراکه از مخلوط دو رنگ آبی و قرمز درست شده است، که با در نظر گرفتن این رنگ ها میتواند درجه پررنگی و کم رنگی بنفش مورد نیاز را با توجه به تغییراتی در این رنگ های گفته شده ایجاد کرد. با افزایش رنگ آبی می توان درجه سردی رنگ بنفش را بالا برد. در نظر داشته باشید که در ترکیب این رنگ از قرمز به دلیل تغییر زیادی که در بنفش به وجود می آورد-ارغوانی روشن- استفاده نکنید. به گفته طراح داخلی (Liz Caan): “همیشه برای به دست آوردن رنگ های سردتر رنگ آبی مورد استفاده را بیشتر در نظر بگیرید.”

نکته هایی در مورد رنگ زدن

با توجه به ساعات متفاوت که در اثر تغییر زاویه تابش و میزان نور خورشید در طول روز وجود دارد، این رنگ را می توان در رنگ های مختلفی مشاهده کرد. بنابراین قبل از اینکه شروع به تغییر رنگ دیوارهای خود به بنفش کنید، تنها برای نمونه قسمت کوچکی از دیوار را از رنگ مورد نظر خود زده و در صورت تایید شدن از ان برای رنگ کردن کل دیوار استفاده کنید.

استفاده از رنگ های متضاد

آیا انسان جسوری هستید؟ اگر در مقایسه با دیگران حس می کنید که می توانید روحیه خود را با استفاده از رنگ های تضاد در خانه بالا نگه دارید، به شما پیشنهاد میکنیم تا از رنگ بنفش تیره و فوق اشباع شده به همراه زرد در دو دیوار روبه روی هم در اتاق استفاده کنید. رنگ های زرد و بنفش در چرخه رنگی کاملا در مقابل یکدیگر قرار گرفته و به همین دلیل است که استفاده از این دو رنگ هم زمان، فضایی را که در آن قرار دارید تاثیر گذارتر می کند.

تغییرات کوچک را ترجیح دهید

اگر هنوز آمادگی استفاده از این رنگ را در کل اتاق خود ندارید، بنابراین در قسمت های کوچکی از محیط آن را به کار ببرید. برای مثال می توانید اتاق خواب خود را با استفاده از رنگ بنفش به تنها در دیوار پشت تخت خواب خود استفاده کرده و در دیگر قسمت ها از صورتی کم رنگ و زرد طلایی استفاده کنید.

ترکیب رنگ خاکستری و بنفش

راه دیگری برای ایجاد اتمسفری تاثیرگذارتر می توانید از رنگی خنثی مثل خاکستری در ترکیب با رنگ بنفش استفاده کنید. قرار دادن رنگ سبز خربزه ای و زرد کم رنگ، به دلیل مشخص تر بودن این رنگ ها نسبت به رنگ مربوطه، خاصیت خنثی بودن را تا میزانی از بین برده در حالیکه به کارگیری رنگ آلویی می تواند باعث دیده شدن هرچه بیشتر رنگ بنفش در محیطی که از آن استفاده شده باشد.

بنفش ارغوانی کم رنگ

هرچند نه به طور مستقیم، این رنگ می تواند تاثیر بسیار ظریفی در محیط ایجاد کند. می توان از این رنگ هم در اشیای خانه مثل آباژور و یا بالش استفاده کرد ولی این را باید بدانید که استفاده از ارغوانی کم رنگ در دیوارها تغییرات ظریف تری را در محیط اطراف به وجود آورده و به همین دلیل به عنوان بهترین گزینه می توان از آن نام برد.

تازگی و تمیزی

بنفش کم رنگ در نور طبیعی به همراه رنگ سفید که در مرکز چرخه رنگ ها دیده می شود، بسیار زیبا دیده می شود. از یک وان حمام مدرن و در عین حال کلاسیک جهت ایجاد ترکیبی از رنگ بنفش و کروم استفاده کرده تا سبک مدرن تری را ایجاد کرده و در عین حال سادگی خاصی را در حمام خود به وجود بیاورید.

رنگی رویایی

سفید و سبز کم رنگ خاصیت نبفش پررنگی را که در محیط اطراف به کار رفته متعادل می کنند. بنابراین با اضافه کردن این رنگ ها، رنگ بنفش پررنگ را از حالت اشباع خارج کرده و فضایی آرام و در عین حال تاثیرگذار را به وجود می آورد. توجه داشته باسید که تمامی این ویژگی ها زمانی بهتر عمل خواهند کرد که سقف اتاق در نظر گرفته شود.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه