اشتباهاتی که به هنگام استفاده از برخی شیوه های درمانی مرتکب می شوید

0
56

اسپری آسم جزء مواردی می باشد که همواره به شیوه ای نادرست مورد استفاده قرار می گیرد بطوری که تنها ۷ درصد از کل دارو هایی که باید وارد ریه ها شود به این اندام راه پیدا می کند. البته این مورد تنها یکی از مثال هایی می باشد که نشان می دهد تا چه میزان شیوه های درمانی به دلیل اطلاعات کم افراد به صورت صد در صد درست مورد استفاده قرار نمی گیرند. در ادامه برخی نکات ارائه داده شده است که می تواند شیوه درست استفاده از روش های درمانی را به شما نشان دهد.

اسپری های آسم – همواره به یاد داشته باشید قبل از استفاده از اسپری مخصوص به خوبی آن را تکان دهید. نفس بکشید و در این حین دکمه مربوطه را فشار دهید. نفس خود را برای ۱۰ ثانیه نگه دارید تا به دارو های موجود فرصت وارد شدن به ریه را داده باشید.

قطره چشم – هیچگاه قطره را مستقیما بر روی گوشه داخلی چشم نریزید چراکه با این کار ماده را وارد بینی و دهان خود می کنید. گوشه داخلی چشم خود را با انگشت بپوشانید و قطره را به داخل چشم بریزید. چشمان خود را به مدت سی ثانیه بسته نگه دارید تا از این طریق به خوب جذب شدن ماده و تمیز شن چشم خود فرصت دهید.

اسپری بینی – قبل از استفاده از اسپری به خوبی فین کنید تا از این طریق ترکیباتی که مانع داخل شدن مواد دارویی به بینی می شوند را تمیز کرده باشید. حتی اگر احساس گرفتگی بینی ندارید این کار را انجام دهید. یکی از سوراخ های بینی را گرفته تا با استفاده از دیگری بتوانید تمامی دارو ها را به درون تنفس کنید. همین کار را با دیگر سوراخ بینی انجام دهید.

افزودن دیدگاه