افراد خویشتن گرا بر اساس مطالعات اخیر بطو کل می توانند مدیر های موفق تری باشند

نتایج مطالعه اخیر موردی را نشان می دهد که شیوه رفتاری خاص می تواند به عنوان فاکتور موفقت مورد بررسی قرار بگیرد و آن چیزی نیست جز "توجه بدرون"

0
42
افراد خویشتن گرا بر اساس مطالعات اخیر بطو کل می توانند مدیر های موفق تری باشند

“مدیر موفق فردی است که قادر باشد در تمامی شرایط بهترین تصمیمات را در حیطه کاری خود گرفته و همواره از مسائل روز دنیا با خبر باشد. علاوه بر این با توجه به مطالعات اخیر برون گرایی نیز به عنوان یکی از فاکتور هایی شناخته شده که ویژگی بیشتر مدیران موفق را پوشش می دهد”

افراد برونگرا در مصاحبه های شغلی بهتر عمل می کنند اما بر خلاف این مورد، افراد خویشتن گرا بر اساس بررسی های انجام گرفته می توانند در شغل خود بسیار موفق تر عمل کنند.

بیدار شدن از خواب، پوشیدن لباس های تکراری، خوردن تخم مرغ برای صبحانه… از مواردی می باشند که در راستای رسیدن به مرحله موفقیت به مدیران توصیه شده است. ولی شاید در برخی موارد نه توصیه ها بلکه سبک و روش زندگی و رفتاری خاص به عنوان عامل موفقت افراد در نظر گرفته شود؟

نتایج مطالعه اخیر موردی را نشان می دهد که شیوه رفتاری خاص می تواند به عنوان فاکتور موفقت مورد بررسی قرار بگیرد و آن چیزی نیست جز “توجه بدرون” (Introversion).

محققان ghSmart، شرکت مشاوره در شیکاگو، در حدود ده سال، ۲٫۰۰۰ مدیر در زمینه های مختلف را مورد بررسی قرار داده و به این نتیجه رسیده است که نمونه های موفق همیشه افرادی بوده اند که به نوعی با ویژگی توجه بدرون شناخته شده اند. این مورد در راستای طرز تفکر افراد کاملا در تضاد می باشد و به این معنی می باشد که مدیران موفق همیشه لزوما نباید افرادی برون گرا، با اعتماد به نفس بالا و کاریزماتیک باشند.

این پروژه که CEO Genome نام دارد به عنوان تستی مد نظر گرفته شده است که هر مدیری می تواند در راستای مشخص کردن ویژگی های یک مدیر موفق در آن شرکت کند.

به گفته نویسنده این مطالعه: “زمانی که ما حجم عظیمی از اخبار را مورد بررسی قرار می دهیم و یا شبکه ها و رسانه های اجتماعی را مطالعه می کنیم، با نمونه هایی از افرادی روبه رو می شویم که با تحصیلات عالی در Ivy league-educated و درآمد ها و سرمایه های بالایی جزء گروهی به حساب می آیند که هیچ شخص دیگری در دنیا قادر نخواهد بود به نوعی جای این اشخاص را بگیرد. در نگاه اول مشخص می شود که تمامی این افراد موفق با سابقه ها و پرونده اخلاقی بسیار خاصی در صحنه موفقیت حضور دارند. در این میان مشخص می شود که از شش میلیون مدیر موفق در آمریکا تنها ۷ درصد جزء نخبگان معرفی شده و در حدود هشت درصد از آنها حتی مدرک تحصیلی معتبری نداشته اند. برخی از آنها مهاجر بوده که کار خود را از سطوح بسیار پایین شروع کرده اند.”

برای رسیدن به داده ها و نتایج معتبر محققان نمونه ای از پایگاه ارزیابی داده ها شامل بررسی عملکرد اطلاعات جامع و زندگی نامه که نمونه هایی از الگو های رفتاری و اطلاعات جمعیتی، سابقه کار و عملکرد شغل قبلی بوده اند را به دست آورند.

در نهایت محققان دریافته اند که بطور کل ۴ ویژگی بارز بین مدیران موفق وجود دارد:

  1. رسیدن به مرحله سهام داری
  2. سازگاری سریع با تغییرات
  3. قابل اعتماد بودن و دارای توانایی پیش بینی کردن به جای عملکردی استثنایی و تکراری
  4. تصمیم گیری های سریع و با اعتماد راسخ در صورت نبودن راهکاری و تصمیماتی بی نقص

در حدود نیمی از افراد موفق حداقل یکی از این ویژگی ها را از خود نشان دادند. یک مدیر موفق شخصی است که همیشه در راستای مواردی که در دنیا در حال روی دادن است مطلع بوده و همواره خود را آماده هر نوع تغییر دانسته و تصمیمات و عملکرد های متفاوتی برای بهبود کار و یا رهایی از هر نوع بحران مد نظر داشته باشد. بدون در نظر گرفتن تحصیلات عالی، عملکرد یک مدیر حرف اول را در زمینه پیروزی و موفقیت او می زند.

افزودن دیدگاه