افزودن ویتامین B3 در آبی که می نوشید سلامت شما را بالا برده و کمک می کند تا از بروز بیماری آب سیاه جلوگیری کنید

0
34
افزودن ویتامین B3 در آبی که می نوشید سلامت شما را بالا برده و کمک می کند تا از بروز بیماری آب سیاه جلوگیری کنید

B3″ به موش های آزمایشگاهی کمک کرده تا به مدت طولانی تری نسبت به دیگر موش ها از سلامت چشم برخور دار بوده که به طور طبیعی می توان از آن به عنوان راهی ساده و بسیار کم هزینه برای درمان بیماری آب سیاه مورد استفاده قرار داد. که با در نظر گرفتن این مورد محققان ژنی درمانی را در پیش گرفته اند که در عرض یک جلسه می توان درمان این بیماری را اجرا کرد”

افزودن ویتامین B3 به بدن کمک می کند تا به مرور زمان از بروز آب سیاه در افراد جلوگیری کند. این مطالعات با در نظر گرفتن موش های آزمایشگاهی صورت گرفتن به طوریکه با افزودن میزان این ویتامین، موش ها به مرور زمان از سلامت چشمی بیشتر و در کل بهتری در مقایسه با آن هایی که این ویتامین به آنها داده نشده بود برخوردار بودند. متخصصان به این نتیجه رسیدند که با در نظر گرفتن این شیوه درمانی به جای استفاده از قطره های چشم می توان شیوه درمانی سریع تر و کاربردی تری برای افراد مسن در نظر گرفت.  

محققان در آزمایشگاه جکسون در شهر بارهابر، مین به آب مصرفی موش هایی که در خطر بروز بیماری آب سیاه بودند میزانی از ویتامین B3 را افزوده و در پی آن مشخص شد که این موش ها بعد از مصرف آب گفته شده از سلامت چشمی طولانی مدت تری نسبت به دیگر موش هاکه در این مدت آب معمولی مصرف کردند گزارش شده است.

بر اساس گفته های نویسنده این مطالعات، ویلیامز (Pete Williams): “به دلیل آنکه این سلول های چشم هنوز هم سالم هستند و در مقایسه فعالیت های مربوط به چشم قوی دارند، با افزایش میزان فشار چشم عملکرد بهتری در برابر روندهای آسیب رسان خواهند داشت.”

محققان همچنین به کشف دیگری رسیدند که در طی آن یک ژن درمانی آنزیمی که وظیفه رساندن انرژی به سلول های مغز را دارد می تواند از بروز بیماری آب سیاه در موش ها جلوگیری کند. بر اساس گفته های دکتر ویلیام این روش بیشتر به افرادی توصیه می شود که با وجود بالا بودن سن قادر به تنظیم زمان و دوز مناسب جهت مصرف داروهای خود نمی باشند بنابراین ژن درمانی می تواند به عنوان راهکاری سریع و کاربردی مورد استفاده قرار بگیرد.

هم اکنون در دنیا تعداد ۸۰ میلیون نفر دچار آب سیار بوده که هنوز استفاده از قطره های چشم را به جان مصرف ویتامین B3 پیش می بردند. آب سیاه زمانیکه که فشار وارده به چشم از طرف بدن بالا میرود و از این طریق به عصب بینایی آسیب می رسد دیده می شود. و این در حالی است که افراد با سابقه خانوادگی و همچنین آنهایی که از بیماری دیابت رنج می برند بیشتر در معرض ریسک ابتلا به این بیماری هستند. درمان آب سیاه می تواند با در نظر گرفتن قطره چشم پیش گرفته شود که این خود باعث بروز حساسیت ها و سوزش هایی در چشم شده و اینکه این شیوه برای تمامی افراد قابل اجرا نمی باشد.

در موارد جدی تر بیماران نیاز به تجربه عمل جراحی ها به شیوه لیزیک را داشته که در طی آن جهت کاهش میزان درد بی حس کننده های را به آنها تجویز کرده که در هرصورت می تواند بسیار ترسناک به نظر برسد.

افزودن دیدگاه