هر ده گرم الکل در هر روز ریسک سرطان پوست را افزایش می دهد

سرطان پوست پایه سلولی و یا Basal Cell Carcinoma اصلی ترین نوع از بیماری های مربوط به سرطان پوست در نظر گرفته شده است که شامل ۸ مورد در هر ۱۰ مورد از سرطان های پوست می باشد

0
42
هر ده گرم الکل در هر روز ریسک سرطان را افزایش می دهد

“الکل با توجه به مطالعاتی که تاکنون انجام گرفته می تواند سلامت انسان را از جنبه های مختلفی به خطر بیاندازد. هم اکنون محققان دریافته اند این نوشیدنی می تواند منجر به سرطان نیز شود”

هم اکنون رابطه مصرف الکل با به خطر افتادن سلامت افراد کاملا برای عموم مشخص شده است. طبق مطالعه جدید مصرف بیش از اندازه این نوشیدنی بطور روزانه می تواند ریسک سرطان را در افراد بالا ببرد. تنها ۱۰ گرم از این ترکیب نیاز است تا در هر روز فرد به مرگ ناشی از سرطان نزدیک تر شود. که در این میان می توان به دو نمونه بارز شامل سرطان سلول پایه  Basal Cell Carcinoma و همچنین سرطان سلولی فلسی به عنوان دو نوع از سرطان پوست غیر ملانوم Non-Melanoma اشاره کرد.

دکتر چو (Eunyoung Cho) از دانشگاه براون Brown و همکارانش به این نتیجه رسیده اند که الکل می تواند به عنوان یکی از شایع ترین دلایل بروز بیماری هایی نظیر سرطان پوست در جوامعی با مصرف الکل بالا گزارش شود. این تیم تحقیقاتی نتایج داده های خود را در British Journal of Dermatology به چاپ رسانده اند.

طبق آمار به دست آمده از طرف جامعه سرطان آمریکا، هم اکنون در حدود ۵٫۴ میلیون فرد آمریکایی مبتلا به سرطان پوست می باشند. سرطان پوست پایه سلولی و یا Basal Cell Carcinoma اصلی ترین نوع از بیماری های مربوط به سرطان پوست در نظر گرفته شده است که شامل ۸ مورد در هر ۱۰ مورد از سرطان های پوست می باشد. شروع این نوع بیماری از سلول های پایه در قسمت های پایینی تر اپیدرم Epidermis و یا دیگر قسمت های بالایی پوست به چشم می خورد.

سرطان سلولی فلسی و یا Squamous Cell Carcinoma در حدود ۲ مورد از هر دو نوع بیماری مربوطه را پوشش می دهد. که شروع آن از سلول های باریک و قسمت های بیرونی تر اپیدرم به چشم می خورد.

مصرف الکل و سرطان

قرار گرفتن بیش از اندازه در برابر نور آفتاب و اشعه ماورابنفش تاکنون به عنوان اصلی ترین دلایل برای بروز بیماری های مربوط به پوست فرض شده اما طبق مطالعه جدید انجام گرفته در این میان سبک زندگی هر فردی نیز می تواند سلامت پوست او را در مسیر های متفاوت قرار دهد. در این میان نوشیدن زیاد الکل یکی از زیر گروه های مشکل ساز این مورد گزارش شده است. طبق مطالعه انجام گرفته در سال ۲۰۱۲ و چاپ محتوای آن در مجله European Journal of Dermatology نشان می دهد، به عنوان مثال، نوشیدن الکل می تواند پتانسیل بدن را در راستای تومور بدخیم پوستی افزایش دهد.

از آنجاییکه الکل به عنوان رفتاری شایع و قابل اصلاح توجیه شده است بنابراین برای بالا بردن کیفیت سلامتی جوامع و برای جلوگیری از سرطان پوست غیر ملانوم NMSC هرچه زود تر در راستای کاهش مصرف الکل باید اقداماتی صورت بگیرد.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه