طبق اخطار پلیس، انتشار عکس کودکان گم شده می تواند زندگی آنها را به خطر بیندازد

0
59
طبق اخطار پلیس، انتشار عکس کودکان گم شده می تواند زندگی آنها را به خطر بیندازد

“کودکان گم شده به عنوان یکی از موارد داغ سایت ها و شبکه های اجتماعی شده اند. جدی گرفتن این اخبار می تواند جان آنها را به خطر بیندازد”

پلیس طبق دستوراتی به کاربران شبکه های اجتماعی اخطار داده قبل از انتشار عکس کودکان در اینترنت از منبع خبری اطلاع کامل داشته باشید. نیروی پلیس به کاربران شبکه های اجتماعی به خصوص فیس بوک اخطار داده که جای ممکن بدون اطمینان از منبع خبری از به اشتراک گذاری عکس کودکان گم شده در فیس بوک خودداری کنید چراکه در این حین می توانید ناخواسته جان آنها را به خطر بیندازید.

پلیس سواره نظام سلطنتی کانادا (RCMP) اظهار داشته که این کار می تواند بسیار خطرناک باشد چراکه بدون اطلاع از ماجرا می توانید به راحتی و ناخواسته اطلاعات شخصی و عکس کودکانی را که شاید واقعا گم نشده اند را در دسترس بسیاری افراد سودجو قرار دهید. تین موضوع را باید خاطر نشان کرد که شاید در بسیاری موارد کودکان تنها به دلیل ایمنی خود سعی در پنهان شدن و فرار از دست خطر هستند.

برای مثال، اگر با رأی دادگاه یکی از والدین از دیدن کودک خود منع شده است و نمی تواند از نظر قانونی با فرزند خود ارتباط داشته باشد با انتشار عکسی از کودک خود در فضای مجازی و درخواست کمک به نوعی از حس دلسوزی کاربران سوءاستفاده کرده تا از این طریق فرزند خود را به راحتی و غیر قانونی از دست همسر سابق خود بگیرد. جهت جلوگیری از هر نوع به خطر افتادن جانی، قبل از انتشار عکس و اطلاعات شخصی گم شده همیشه از منبع و اعتبار آن آگاهی پیدا کنید. در صورت نیافتن منابع اطلاعاتی اعم از داده های پلیس و سایر سایت های خبری شناخته شده از انتشار هر نوع خبر در فضای مجازی خودداری کنید.

این شیوه غیر قانونی و سودجویانه شگفتی بسیاری کاربران را به دنبال داشته و که راستای خبر های منتشر شده از تمامی کاربران خواسته شده تا مطالعه بیشتری در رابطه با اطلاع از محتوای شبکه های مجازی داشته باشند.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه