به گفته یکی از فعالان اداره خدمات امور در سنا، انزوای اجتماعی کیفیت زندگی را در سال های آتی زندگی فرد دچار مشکل می کند

این شیوع در اجتماعی که همه روزه با افراد پیر تری مواجه می شود تا میزان %۴۳ افزایش پیدا می کند. این مورد نه تنها خود افراد سالخورده بلکه پرستاران آنها را نیز با مشکلات زیادی مواجه می کند

0
31
به گفته یکی از فعالان اداره خدمات امور در سنا، انزوای اجتماعی کیفیت زندگی را در سال های آتی زندگی فرد دچار مشکل می کند

“انزوا که با افزایش سن و به دلیل بروز مشکلات جسمی و روحی بیشتر در بین افراد مسن دیده می شود تبدیل به مشکلی جدی شده که باید هرچه سریع تر اقدامات مناسبی برای آن در نظر گرفته شود”

در راستای سخنان کمیته ویژه مجلس سنا آمریکا در رابطه با مسأله پیری، استاد موسسه تعاون اجتماعی، کایی (Lenard W. Kaye)، قانون گذاران را وادار کرده تا برنامه ای را برای یاری کردن قشر سالخورده جامعه برای داشتن زندگی اجتماعی و دوری از انزوا در نظر بگیرد.

کایی به عنوان همکار انجمن پیر شناسی آمریکا (GSA) شناخته شده که به عنوان مدیر بخش قشر سالخورده دانشگاه مرکز مین (University of Maine) نیز در حال فعالیت می باشد. در راستای همکاری با سه متخصص مشتاق در مورد موضوع و شعار “پیری بدون انزوا: عوارض و مشکلات تنهایی و گوشه نشینی (Aging Without Community: The Consequences of Isolation and Loneliness)، کایی به کمیته مربوطه گوشزد کرده است که تا چه میزان انزوا و تنهایی می تواند به عنوان قاتل بی صدا در نظر گرفته شود. که با قرار دادن انسان ها در خطر ابتلا به انواع موارد مربوط به فقر سلامتی همه روزه به تعداد این افراد به خصوص در آمریکا افزوده می شود.

این شیوع در اجتماعی که همه روزه با افراد پیر تری مواجه می شود تا میزان %۴۳ افزایش پیدا می کند. این مورد نه تنها خود افراد سالخورده بلکه پرستاران آنها را نیز با مشکلات زیادی مواجه می کند چراکه همه این افراد مجبور هستند که دوره ای از انزوا را در کنار چنین افرادی سپری کنند. اظهارات کایی همچنین مسیر مورد نظر جهت رویارویی و یافتن راه حلی برای رفع کامل این مشکل را نیز مشخص کرده است.

به دلیل بسیاری از مسائلی که در طول زندگی می توانند زمینه ساز این انزوا در مراحل بعدی زندگی می شود، مثل مرگ همسر، تبعید ویا به خطر افتادن سلامتی، مداخلات مناسب و به جایی نیاز است تا در این زمینه هرچه زودتر انجام گرفته و به عنوان فاکتور هایی استاندارد در زندگی چنین افراد و به عنوان “باید” هایی شناخته شوند.

البته هنوز اقدامات بسیار زیادی نیاز است تا بطور دقیق دلایل این تنهایی و مسیر هایی جهت بهبود شرایط اجتماعی در زندگی افراد مسن مورد بررسی قرار بگیرد. کمبود توجه در راستای این مطالعات و شناسایی استراتژی های کارساز را می تواند تا میزانی مشکل کند.

مدیر اجرایی اداره خدمات عمومی و رئیس اپلبی (James Appleby)، کایی را به دلیل حساسیت بالا در مورد این موضوع تحسین کرده و اظهار داشته است که کمیته به عنوان همکار و عضوی فعال در کنار مجلی سنا فعالیت کرده تا قانونی درخورد چنین هدف مهمی ثبت کند.

اداره خدمات عمومی و بسیاری از فعالان و همکاران آن بطور کاملا فعالانه ای در رابطه با این موضوع در حال کار هستند تا مداخلات مبتنی بر شواهد مناسبی را به مرحله اجرایی درآورده و سیاستی را پایه گذاری کرده تا هرچه سریع تر و بهتر بتوان کیفیت زندگی  قشر مسن جامعه را به میزان قابل توجهی افزایش داد.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه