مواردی که انسان های خوب و کامل جامعه از انجام آنها خودداری می کنند

انتخاب راه هایی مثبت برای ادامه زندگی اجتماعی و شخصی کار ساده ای می باشد ولی در برخی موارد دوری از برخی کار ها و انجام ندادن آنها نیز می تواند در این میان کمک شایانی به افراد کند

0
37
مواردی که انسان های خوب و کامل جامعه از انجام آنها خودداری می کنند

“انسان های خوب نه تنها در راستای الگو برداری بلکه در مواردی با عدم انجام برخی کار های اشتباهی که اطرافیان انجام می دهند می توانند نظر دیگران را به خود جلب کنند”

انتخاب راه هایی مثبت برای ادامه زندگی اجتماعی و شخصی کار ساده ای می باشد ولی در برخی موارد دوری از برخی کار ها و انجام ندادن آنها نیز می تواند در این میان کمک شایانی به افراد کند. داشتن ارتباط خوب و صمیمانه با افراد جامعه می تواند به عنوان یکی از اصلی ترین جنبه های موفقیت افراد در نظر گرفته شود، چراکه ادامه زندگی و یادگیری تنها و به دور از اجتماع به هیچ عنوان قابل اجرا نمی باشد.

در ادامه به برخی کار ها اشاره می کنیم که در صورت صرف نظر از آنها قادر خواهید بود شخصیت بهتری در بین اطرافیان و جامعه داشته و همواره در گروه انسان های خوب قرار بگیرید:

چشم پوشی و دوری از افرادی که از نظر شخصیت و فرهنگ با شما کمی متفاوت می باشند – همواره در هر محیطی انسان هایی وجود دارند که شاید حس تنفر را در شما پدید بیاورند ولی ترفندی که در این مورد می توان دنبال کرد، پنهان سازی تنفر نسبت به چنین افرادی می باشد. سعی داشته باشید تا در صورت دیدن و چشم تو چشم شدن با آنها سر خود را به آرامی به معنی واکنش تکان کوچکی داده و لبخند بزنید. در برخی موارد حتی به آنها سلام بدهید چراکه ادامه این روند به شما کمک می کند تا نظر اطرافیان را به خود جلب کرده و بین آنها محبوب شوید.

داشتن جسارت در مورد شوخی کردن با دیگران – در برخی موارد شما زمانیکه در جمع دوستان هستید برای شوخی کردن گاهی در مورد خودتان صحبت می کنید ولی این را می دانید که چنین روشی نمی تواند به عنوان جسارت بخشیدن به افراد در مورد شوخی کردن با شما در مورد همان جنبه ای که شما دقایقی پیش در مورد آن صحبت کرده اید در نظر گرفته شود. این مورد در راستای رفتار شما نیز صادق است. همانطور که شما از سوء استفاده اطرافیان از شوخی های شما را بی حرمتی قلمداد می کنید، شما نیز به عنوان فردی در جامعه نباید از شوخی دیگران در مورد خودشان منفی استفاده کنید. اگر واقعا به دنبال راهی برای بامزه بودن می گردید شوخی ها را به سمت خودتان سوق دهید.

بی فکری و نامطلع بودن از مزاحم بودن – در این مورد حتی در صورت دیر تر رفتن به قرار نشان می دهد که زمان برای شما در مقایسه با فردی که با او قرار گذاشته اید مهم تر است. همواره سعی داشته باشید همانند انسان های خوب حتی در صورت قرار گرفتن در درجه ای بالا تر از اطرافیان همانند دیگر اعضا رفتار کرده و با تفکر، از تمامی بی احترامی های جزئی خودداری کنید و در نظر داشته باشید تا زمان را به نفع خود خرج نکرده و دیگران را نیز مد بگیرید.

انتظار بالا از دیگران – حتی در جامعه برخی افراد هستند که در صورت نبود ارتباط صمیمانه انتظارات بسیار بالایی از اطرافیان دارند. به یاد داشته باشید هر مشکلی که برای شما پیش می آید مشکل خودتان بوده و باید به دست خودتان در مرحله اول حل شود. داشتن قدرت کافی برای حل مشکلات شما را به عنوان فردی قوی و در نتیجه موردی مناسب برای برقراری ارتباط و دوستی در دید دیگران جلوه می دهد.

بی توجهی به افرادی که واقعا نیاز به کمک دارند – در برخی موارد اطرافیان در موقعیت هایی قرار می گیرند که بطور جدی به کمک نیاز داشته و از پس مشکلات خود بر نمی آیند. باور نداشتن جمله “خوبی که انجام میدهم به من باز می گردد” یک طرز تفکر کاملا اشتباه است. یاری به افرادی که واقعا نیاز به کمک دارند به عنوان وظیفه بشری به شمار می رود که زمینه را برای داشتن زندگی اجتماعی قوی تر فراهم می آورد.

سوال پرسیدن برای یافتن راهی در راستای برقراری ارتباط – همواره سعی داشته باشید از سوال های بی مورد و سطح پایین جلوگیری کنید و این کار را زمانیکه واقعا نیاز به دریافت پاسخی علمی دارید موکول کنید. در صورتی که شیوه پرسش را برای برقراری ارتباط انتخاب می کنید ادامه شیوه را با پرسیدن سوالات بیشتر و جالب برای شناخت و درک فرد مقابل انجام دهید.

دادن کارت ویزیت در اولین دقایق برقراری ارتباط “من چه کسی هستم” – همواره سعی داشته باشید تا خود را به عنوان تافته جدا بافته نشان نداده و در مورد قابلیت هایی با دیگران صحبت کنید که واقعا برای بسیاری به عنوان ویژگی های خاص شناخته می شوند. متواضع بودن یکی از اولین مراحل ورود به گروه انسان های خوب جامعه بوده که و راه را برای ادامه رابطه ای صمیمانه هموار می کند.

بیش از اندازه شوخ بودن – اگر فردی بوده که با جنبه شوخ طبعی خود محبوب شده اید به یاد داشته باشید تا در موقعیات های جدی این ویژگی  خود را فراموش کنید. شوخی کردن در مورد هر نوع مساله و موقعیتی می تواند برای اطرافیان بسیار منزجر کننده باشد. برخی موقعیات ها در زندگی اجتماعی پیش می آید که باید با تمام جدیت با آنها مواجه شد.

انسان های خوب همواره سعی دارند به دنبال یافتن راه هایی برای عالی نشان دادن زندگی روزمره باشند– این شیوه به موقعیتی اشاره می کند که در آن فرد در تلاش است تا بطوری غیر مستقیم خود را عالی نشان دهد ولی نامحسوس. در این شوه نه گفتار و کلمات بلکه طرز رفتار به نوعی به عنوان راهی برای بهتر نشان دادن خود به اطرافیان در نظر گرفته می شود. همواره سعی داشته باشید به جای تعریف از خود با کارهایتان به خود افتخار کنید.

طرز تفکر خود را تحمیل کردن – شما به عنوان فردی شناخته شده اید که بهترین شیوه و اصول انجام کار ها را می دانید ولی به جای تحمیل این تفکرات، به یاد داشته باشید تا تنها نظر خود را در مورد مساله ای بیان کنید و تنها در راستای روش هایی قانونمند به گفته های خود تاکید کنید. شبیه به بسیاری کار ها، دادن پیشنهاداتی تاثیر گذار می تواند در مقایسه با تحمیل تفکراتتان به عنوان جنبه ای مثبت در برقراری و داشتن زندگی اجتماعی بهتر قلمداد شود.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه