اپل مپس: بعد از یک شروع فاجعه بار، آیا استفاده از این اپ کاری منطقی به حساب می آید

اپل مپس به عنوان یکی از پر کاربرد ترین موارد سیستم پردازنده iOS

0
30
اپل مپس: بعد از یک شروع فاجعه بار، آیا استفاده از این اپ کاری منطقی به حساب می آید

“اپل مپس به دلیل خطاها و ایرادات فراوان برنامه ریزان کمپانی اپل بعد از مدتی بررسی و افزوده های جدید به همراه مزیت های بیشتری دوباره در دسترس همگان قرار گرفته است”

پیشرفت و بالا بردن قابلیت های این مورد سریع پیش می رود ولی امکان اعمال برخی برنامه ها از نمونه های مشابه امکان دارد. در راستای ارائه پیشرفت هایی در زمینه بهبود مسائل پیش آمده، اپلیکیشن اپل مپس وارد فاز جدید از به روز رسانی شده ولی آیا می توان دوباره استفاده از این مورد را در نظر گرفت؟

زمانیکه که اپلیکیشن های مربوطه جای گوگل مپس را به عنوان سیستم جدید نقشه یاب در پاییز ۲۰۱۲ وارد بازار تکنولوژی شدند، متأسفانه نتوانستند به نوعی که انتظار می رفت زمینه مناسبی را برای کاربران فراهم آورند. از آنجاییکه نقشه ها خود به نوعی جذاب به نظر می رسیده اند، ولی در راستای ویژگی هایی چون Flyover و تصاویر سه بعدی دقیق مشکلات بسیاری به همراه این اپ کاربران را سر در گم کرده بودند.

مپس مزرعه ای که با نام Airfield واقع در ایرلند با لیبل فرودگاه شناخته شده و در نتیجه ترس را برای خلبانانی که تصمیم به فرود آمدن داشتند ایجاد می کرد. در این میان، یکی از بزرگترین جنبه های توریستی به نام Stratford-upon-Avon که در خارج از لندن قرار گرفته است به کلی از روی نقشه برداشته شده بود. این فاجعه که به نوعی بی سایقه به شمار می رفت، بلافاصله معذرت خواهی مدیر اجرایی آقای کوک (Tim Cook) و اخراج بسیاری از کارکنان این کمپانی غول پیکر را همراه شد.

بلافاصله بعد از مشاهده خطا ها، با اعمال برنامه هایی خاص در نظر بود تا هرچه زودتر بهبودی و بالا بردن کیفیت داده ها و نقشه های ارائه شده از طرف این کمپانی به مرحله اجرایی برسد. پاییز گذشته و با معرفی iOS 10، اپلیکیشن مربوطه نیز در راستای برنامه های خاصی دوباره برای استفاده عموم معرفی شد که علاوه بر اصلاح موارد پیش آمده، المنت های جدیدی نیز برای هرچه بهتر و راحت تر استفاده از این سیستم نیز در نظر گرفته شود.

هم اکنون مپس به عنوان یکی از پر کاربرد ترین موارد سیستم پردازنده iOS به شمار می رود. در این میان که یکی از دفاتر اپل در حیدرآباد، هند تنها برای بهبود نقاط ضعف و بالا بردن کیفیت اپلیکیشن مربوطه دایر شده است. هم اکنون در حدود ۱۵۰ آیکون متفاوت برای معرفی مناطق متفاوت از طرف اپلیکیشن به همگان معرفی شده ، از لیوان مخصوص برای کافه های گرفته شده تا علامت چاقو و چنگال برای معرفی تمامی رستوران ها و مواردی دیگر. تمامی این علامت ها در راستای رنگ های متفاوتی-آیکون های مربوط به خوردن و نوشیدن با رنگ نارنجی-معرفی می شوند، و در این بین آیکون های محلی نیز برای نشانه های متفاوتی در شهر های مختلف جهت بالا بردن بازدهی به کاربرانی که در خارج از شهر و مجاورت سیر می کنند فراهم شود.

موارد پلاس و جالب دیگری نیز در این اپ دیده می شود برای مثال می توان با در نظر گرفتن حالت Flyover چرخش کامل چرخ و فلک بزرگ لندن (London Eye)، هرچند کمی سریع تر از چرخ واقعی آن، در مپس مشاهده کرد. پوشش حمل و نقل نیز تا میزان بالایی بهبود یافته است و هم اکنون طرح اجاره دوچرخه سانتاندر (Santander Cycles) لندن را نیز به خوبی برای مشاهده کاربران فراهم می آورد. شما به عنوان یکی از کاربران این اپ حتی قادر خواهید بود مکان مورد دلخواه خود را در یکی از رستوران ها رزرو کنید که در این مورد می توانیم به رستورن میشلین لندن اشاره کنیم.

هرچند در راستای تمامی این بهبودی ها هنوز نمی توانیم مپس را به عنوان بهترین گزینه در نظر بگیریم: بدون در دست داشتن اینترنت شما قادر نیستید تا از این سیستم استفاده کنید و به هنگام سفر به کشورهایی دور که طبیعتا استفاده از اپلیکیشن مربوطه نیز بیشتر از قبل دیده خواهد شد مجبور خواهید شد که به دلیل طرح رومینگ هزینه بیشتری برای استفاده از این مورد در نظر بگیرید.

Here Maps، که از طرف کمپانی نوکیا با نام کنونی Here WeGo شناخته شده، به کاربران این اجازه را خواهد داد تا از قبل نقشه مربوط به کشوری را که می خواهند دانلود کرده و بدون استفاده از دیتا قادر باشند مکان های مورد دلخواه خود را بر روی نقشه جستجو کنند. در این هنگام کاربران نمی توانند تا آخرین اطلاعات مربوط به ترافیک را در دست داشته ولی بطور کل قابلیت جستجو بدون متصل بودن به شبکه اینترنت برای کاربران به عنوان ویژگی خوبی به شمار می رود.

ولی در کل اگر جزء کاربرانی بوده که به دلیل مشاهده نقاط ضعف نمونه قبلی، مپس را از گوشی خود پاک کرده اید، به شما پیشنهاد می کنیم تا دوباره از این اپ استفاده کنید.

افزودن دیدگاه