ای ام دی Ryzen Processor رقیب سرسخت اینتل (Intel)

0
37
با در نظر گرفتن پیش فروش ای ام دی مشخص شد که این سخت افزار رقیب سرسختی برای اینتل خواهد بود

“ای ام دی گزارش کرد که مدل جدید پلتفرم  (Ryzen 7) در صف پردازنده، با شروع پیش فروش از تاریخ 22 ماه فوریه ساعت یک بعد از ظهر، در دوم مارچ امسال به فروش خواهد رسید”

مورد مهمی که در رابطه با این پرده برداری وجود دارد این است که، با توجه به گفته های ای ام دی، آمار و ارقام نشان می دهد نوع جدید “ای ام دی” با ویژگی هشت هسته ای توانایی رقابت با بهترین نمونه از تراشه های موجود در بازار، اینتل، را دارد که بر اساس آن قیمت پیشنهاد داده شده این سیستم جدید نیز بسیار پایین تر گزارش شده است.  

برای نمونه با با استناد از آمارهای به دست آمده از طرف Maxon Cinebench مشخص شد که پلتفرم مربوطه در مقایسه با اینتل هشت هسته ای عملکرد بسیار بهتری داشته است.

دنبال کردن راه نیمه کاره

ای ام دی قبلا به عنوان یکی از رقبای اینتل در مبحث Intel’s CPU business به شمار میرفت. ولی به مرور زمان و در نتیجه اجازه ای که اینتل به این کمپانی جهت ساختن تراشه هایی با قابلین های پیشرفته تر در نظر گرفت، ای ام دی راه جدید برای رقابت با کمپانی اینتل را در طی سال ها پیدا کرد. ای ام دی تلاش زیاری را درطی چند سال جهت تغییر پردازنده ای Zen خود را در پیش گرفته بود. به گفته سو (Lisa Su)، مدیر ای ام دی: “ما تلاش های زیادی را با در نظر گرفتن چهار سال پیش و معرفی Zen در پی یافتن راه کارهای جدید جهت ارائه عملکرد نسل بی سابقه ای از بازار کامپیوتر را پیش گرفتیم. در تاریخ دوم مارس امسال تمامی دوستداران بازی های رایانه ای در دنیا می توانند تجربه ای از عملکرد Zen به مشاهده کنند. بعد از گذشت تنها مدتی ما Ryzen 7 را وارد بازار کرده تا از این طریق فعالیتی در جهت تقویت بازار رایانه ها را پیش ببریم.”

عملکرد بسیار بالاتر یکی از عناوینی است که به ای ام دی نسبت داده شده بطوریکه وقتی X1800 به عنوان گل سرسبد از پردازنده ها را خواهد داشت، X1700 نقش بهتر و عملکرد مناسب تری در پردازنده های هشت هسته ای با قدرت پایین تر را از خود نشان خواهد داد. نمونه های جدید از فن آوری حرارتی ریت (Wraith) به نام های، (Wraith Spire)و (Wraith Stealth) گزارش شده که به گفته ای ام دی فعالیت های کاملا آرام با قدرت خنک کنندگی بسیار بالا را در میزان ۳۲ دسی بل مشاهده خواهید کرد.

با در نظر گرفتن تاریخ فروش، مادربرد های جدیدی نیز وارد بازار خواهند شد که با طراحی جدید قابل استفاده خواهند بود. به گفته ای ام دی ۸۲ نمونه جدید از ماردبرد ها قابل استفاده با Ryzen 7 به همراه طرح هایی از OEMs به نام های ASRock، Asus، Biostar، Gigabyte و MSI خواهد بود.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه