بررسی گوشی های آیفون نشان داده است که بدنه این گوشی هوشمند می تواند تنها با اعمال نیرویی جزئی شکسته شود

خمیدگی آیفون هرچند به عنوان مشکل جدی در نظر گرفته نشده ولی عملکرد گوشی را برای مدتی مختل می کند

0
30
بررسی گوشی های آیفون نشان داده است که بدنه این گوشی هوشمند می تواند تنها با اعمال نیرویی جزئی شکسته شود

“خمیدگی آیفون به دلیل بدنه ضعیف آن هرچند طی مدت کوتاهی قابل برگشت به حالت اول می باشد ولی این مورد هنوز از طرف کمپانی اپل مورد بررسی قرار نگرفته است”

این مسأله آسیب جدی به گوشی هوشمند نمی رساند ولی هنوز از سمت کمپانی به عنوان موردی مهم و قابل تعمیر معرفی نشده است. خطر کوچکی که این گوشی را تهدید می کند می تواند بطور کامل عملکرد آن را در راستای اعمال نیروی جزئی مختل کند. خمیدگی آیفون هرچند به نظر نمی رسد در مدت کوتاهی که در حالت غیر فعال قرار می گیرد آسیب های جدی به آیفون شما وارد کند، ولی این بی استقامتی به نوعی اعتماد بسیاری از کاربران را سلب کرده اما هنوز از طرف کمپانی اپل برطرف نشده است.

این نیروی اعمال شده عملکرد گوشی را برای مدت کوتاهی مختل می کند اما بعد از مدتی آیفون بدنه و سیستم خود را بازسازی کرده و به کاربران این اجازه را می دهد تا بعد از فاصله کوتاهی دوباره قادر باشند از گوشی خود استفاده کنند.

این مشکل با روشن کردن مرکز کنترل (Control Center) مشخص شده ای به وجود می آید که به هنگام کشیدن کلید هر نوع آیفون به سمت بالا دیده می شود. اگر کاربر در این حین یه نقطه مربوط به تنظیمات – مثل کلید AirDrop و یا کلید میانبر دوربین – را انتخاب کند، گوشی خاموش شده و مدتی را در حالت فریز باقی می ماند. گوشی سپس برای مدتی در این حالت قرار گرفته و هیچ راهی برای برگرداندن گوشی به حالت اول وجود ندارد چراکه تنها منو مرکز کنترل در صفحه گوشی دیده می شود. در نهایت، آیفون به خودی خود به حالت اول بازگشته و استفاده دوباره را برای کاربران فراهم می آورد.

این مشکل جزئی-باگ-(Bug) در نمونه iOS 10.3.2 beta نیز به چشم می خورد و به آن معنی است که هنوز کمپانی اقدامی برای حل این مشکل در نظر نگرفته است.

هنوز دلیل اصلی خمیدگی آیفون گزارش نشده است ولی با توجه به باوری، گوشی آیفون قادر نیست تا یکجا توانایی کنار آمدن با درخواست ها صورت گرفته در راستای استفاده هم زمان از سه دکمه را داشته باشد. هرچند، گوشی آیفون مدرن به نظر می رسد تمامی درخواست ها را بعد از پیش آمدن مشکل قفل کرده و دوباره با ریستارت شدن کار خود را از نو شروع کند.

به نظر می رسد خمیدگی آیفون بطور کامل قابل حل نمی باشد، بلکه تنها از طریق غیرفعال سازی انتخاب مرکز کنترل، آیفون تمامی اقدامات مربوط به عملکرد خود را در هربار بروز مشکل از نوع شروع خواهد کرد. گوشی می تواند از دو روش قفل صفحه نمایش و اپلیکیشن های داخل مرکز کنترل در اپلیکیشن تنظیمات خاموش شود. غیرفعال سازی گوشی بر اساس قفل صفحه نمایش به این معنی است که کاربران تنها قادر خواهند بود تا از طریق ورود به سیستم مربوط به اسکن اثر انگشت و رمز عبور مشکل پیش آمده را مشخص کنند.

افزودن دیدگاه