تا زمانیکه در گروه بیماران سلیاک قرار نگرفته اید، مصرف گلوتن را کنار نگذارید

افراد مبتلا به سلیاک به حالتی دچار می شوند که بدن قادر نمی باشد این ترکیب را متحمل شود چراکه پروتئین مربوطه التهاب روده را در بدن تحریک می کند

0
27
تا زمانیکه در گروه بیماران سلیاک قرار نگرفته اید، مصرف گلوتن را کنار نگذارید

“گلوتن در صورت کمبود و عدم مصرف می تواند باعث به وجود آمدن مشکلات بسیاری شود. این پروتئین که در غلات یافت می شود می تواند ریسک ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را در افراد کاهش دهد”

گلوتن پروتئینی می باشد که در غلاتی چون چاودار، جو . گندم یافت می شود. با در نظر گرفتن بیماری سلیاک، عدم مصرف این پروتئین کاری کاملا منطقی به نظر می رسد چراکه در چنین افرادی این پروتئین باعث بروز مشکلات روده می شود. ولی آیا افراد معمولی نیز باید به نوعی از خوردن این ترکیب خودداری کنند؟

سلیاک (Celiac) بیماری مربوط به سیستم خودایمنی بدن می باشد که زندگی حدود ۳ میلیون فرد را در آمریکا تحت تأثیر قرار داده است. افراد مبتلا به سلیاک به حالتی دچار می شوند که بدن قادر نمی باشد این ترکیب را متحمل شود چراکه پروتئین مربوطه التهاب روده را در بدن تحریک می کند.

هرچند، برخی افراد که علائمی از این بیماری را نشان نمی دهند نیز از مصرف این ترکیب خودداری می کنند، چراکه در نبود سلیاک نیز حالتی شبیه به التهاب روده در چنین افرادی دیده می شود. دلیل بیولوژیکی ایجاد چنین حالتی در افراد معمولی بطور دقیق مشخص نشده است اما همه روزه نگرانی ها در راستای مصرف گلوتن به دلیل افزایش ریسک اضافه وزنی و بیماری های قلبی هم از طرف متخصصان و هم از طرف انسان های معمولی افزایش پیدا می کند. در نتیجه از سال ۲۰۰۹ مشخص می شود که تعداد افرادی که به رژیم های غذایی بدون گلوتن روی آورده اند تا سه برابر افزایش پیدا کرده است.

نوشته ای در BMJ منتشر شده است که تأثیرات این ترکیب بر بدن افراد سالم که برای مدت طولانی آن را مصرف می کنند بررسی کرده است. نویسنده این آزمایش اظهار داشته ، بیماری سلیاک ارتباطی با بالا رفتن ریسک بیماری های قلبی (CHD) را در افراد نشان می دهد، موردی که با مصرف رژیم های غذایی خالی از گلوتن می تواند تا میزان چشم گیری کاهش پیدا کند. در نتیجه تمامی این سردرگمی ها، آیا مصرف طولانی مدت گلوتن می تواند تأثیری بر CHD داشته باشد؟

CHD حالتی بوده که در آن پلاک ها درون عروق قلب تشکیل می شوند و ریسک بالا رفتن بیماری قلبی را در افراد بالا می برند. بطور میانگین تعداد افرادی که در راستای این بیماری جان خود را از دست می دهند به ۳۷۰٫۰۰۰ رسیده است.

رژیم غذایی بدون گلوتن مصرف بسیاری از غلات مفید را برای افراد مبتلا ممنوع می کند

در راستای مطالعه جدید، گروهی از محققان دانشگاه های مختلف اطلاعات به دست آمده از ۶۵٫۰۰۰ زن در راستای مطالعات سلامت پرستاران (Nurses’ Health Study) و در حدود ۴۵٫۳۰۰ مرد از متخصصین سلامت مربوط به مطالعه تکمیلی را مورد بررسی قرار دادند.

متخصصان روند مصرف گلوتن این افراد را برای ۲۶ سال تحت نظارت گرفتند. در سال های اولیه هیچ اثری از CHD در هیچ یک از این افراد به چشم نمی خورد. در طی این دوره از افراد خواسته شد تا پرسشنامه آماده شده را از سال ۱۹۸۶ تاسال ۲۰۱۰ با فواصل ۴ سال پر کنند.

در پایان این مطالعات مشخص شد که مصرف طولانی مدت گلوتن نمی تواند هیچ تأثیری بر روند بروز CHD در این افراد نداشته باشد. در واقع بعد از بررسی گلوتن موجود در غلات مشخص شد مصرف طولانی مدت این ترکیب می تواند در واقع ریسک بیماری های قلبی را کاهش دهد.

نویسنده های این مطالعه اظهار داشته اند هیچ رابطه فعل و انفعالی در این آزمایشات به چشم نمی خورد و نتیجه کاملا مشخص است که عدم مصرف گلوتن سبب پایین رفتن میانگین مصرف تمامی غلاتی که برای بدن مفید می باشند گزارش شده است.

از آنجاییکه مصرف غلات ریسک ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را در افراد کاهش می دهد، بنابراین عدم مصرف رژیم های غذایی خالی از غلات با توجه به نبود بیماری سلیاک کاری منطقی به نظر نمی رسد.

هرچند در این مطالعه برخی نواقص به چشم می خورد که می تواند در این راستا به عدم کنترل گروه در زمینه مصرف و یا عدم مصرف گلوتن از طرف متخصصان اشاره کرد. از طرفی دیگر در مدت این مطالعه میزان بی ام آی افراد اندازه گیری نشده و بنابراین با توجه به نتایج به دست آمده هنوز ظرافت و حساسیت کامل جهت رسیدن به آزمایشی دقیق صورت نگرفته است.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه