بی خوابی طولانی مدت سیستم ایمنی بدن را به خطر می اندازد

به گفته دکتر واتسون (Dr. Nathaniel Watson): "چیزی که ما به آن اشاره میکنیم این است که، سیستم دفاعی بدن زمانی که فرد میزان استراحت طولانی مدت تری دارد بهتر عمل میکند. هفت و یا ساعاتی بشتر برای یک زمانبندی مناسب جهت رسیدن به سلامتی و رفع نیاز خواب برای یک فرد بالغ پیشنهاد داده میشود."

0
71

“بی خوابی طولانی مدت و نداشتن برنامه ای مشخص برای ساعات استراحت، سیستم ایمنی بدن را به خطر می اندازد”

بسیاری از مردم نداشتن الگوی خوابی مناسب را دلیل برخی از بیماری های خود می دانند. مطالعات جدید دلیل این شکایت و بی خوابی را مشخص میکند.

محققان نمونه خون یازده دوقولوی همسان را با الگوهای خواب متفاوت بررسی کرده و به این نتیجه رسیدند که، دوقولویی که دوره خواب و استراحت کوتاه مدت تری نسبت به دیگران دارد دارای سیستم دفاعی ضعیف تری در مقایسه با خواهر و یا برادران خود دارند. ای مطالعات در ۲۵ ژانویه در ژورنال سلیپ (Sleep) منتشر شدند.

به گفته دکتر واتسون (Dr. Nathaniel Watson): “چیزی که ما به آن اشاره میکنیم این است که، سیستم دفاعی بدن زمانی که فرد میزان استراحت طولانی مدت تری دارد بهتر عمل میکند. هفت و یا ساعاتی بشتر برای یک زمانبندی مناسب جهت رسیدن به سلامتی و رفع نیاز خواب برای یک فرد بالغ پیشنهاد داده میشود.”

نمونه ای که این مقاله را در نوع خود خاص میکند، “ویژگی استفاده از دوقولوهای همسان برای کنترل میزان بالایی از مشخصه ژننتیکی مربوط به الگوی خواب افراد می باشد”. به گفته محققان، ژنتیک در حدود ۳۱ تا ۵۵ درصد از زمان خواب یک فرد را تایین کرده و این در حالی است که فاکتورهای محیطی دیگر درصد تاثیرگذار مورد نظر گزارش شده است.

دکتر غریب (Dr. Sina Gharib) معتقد است که، مجدود کردن زمان استاندارد برای خواب میتواند باعث بروز فاکتورهای خشم و التهاب هایی در بدن شده و فعالیت سلول های ایمنی بدن را کاهش دهد. هرچند هنوز اطلاعات کافی در مورد تاثیر خواب کوتاه مدت در محیط طبیعی زندگی در دسترس نمی باشد. به گفته دکتر غریب همه این آزمایش ها در شرایطی کاملا نزدیک به محیط طبیعی (Real World) انجام گرفته و برای اولین بار اطلاعاتی در مورد تاثیر خواب کوتاه مدت روی سیستم ایمنی بدن و گردش گلبول های سفید خون منتشر شده است.

به گفته دکتر واتسون (Dr. Sina Gharib): “تمامی این اطلاعات به دست آمده در راستای مطالعات انجام گرفته ای می باشد که نشان میدهد، زمانی که به افرادی که دچار الگوی خواب نامناسب و مدت زمان استراحت کمی هستند و درکل افراد مبتلا به بی خوابی واکسن تزریق می شود، پاسخ پادتن ها به این تغییر کاهش پیدا کرده و اگر این افراد را در معرض ویروس سرماخوردگی قرار دهیم آن ها خیلی زود دچار بیماری سرماخوردگی خواهند شد. که این مطالعه نشان میدهد که در کل مدت خواب در فرد چقدر می تواند برای سلامتی و تندرستی کل بدن او تاثیر داشته باشد. 

محققانی که در مراکز کنترل و پیشگیری بیماری مشغول به کار هستند و اطلاعات جدید را همه روزه کسب میکنند معتقدند که، در طی قرن گذشته مرم آمریکا میزان خواب کمتری تا حد تقریبی یک ساعت و نیم و حتی دو ساعت کم تر از میزان استاندارد خواب پیشنهادی برای یک فرد بالغ استراحت میکنند و در حدود یک سوم از افراد شاغل در طول شبانه روز کمتر از شش ساعت می خوابند.

جامعه پیشرفته، که در آن پیشرفت یک فاکتور کلیدی به حساب می آید و افراد آن در پی پیشرفت و راهکارهایی برای افزایش قدرت و کارایی بیشتر تکنولوژی را دارند، به طوری که برای آنها فعالیت و ارتقا بیشتر از زمان بندی و خواب مناسب اهمیتی دارد، باعث بروز اختلال در فعالیتهای روزانه و در کل کاهش اهمیت خواب در بین افراد جوامع پیشرفته می باشد.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه