در دنیا یک چیز وجود داشته که به دلیل خوشحال نگه داشتن شما ارزش خرج پول زیادی دارد

همواره به اشتراک گذاشن و صحبت از بخش شخصی تر زندگی مثل تجربیات، می تواند احساس رفاقت و نزدیکی بالاتری در مقایسه با به اشتراک گذشتن دارایی ها و محتوای با وجود خارجی به شمار آید

0
51
در دنیا یک چیز وجود داشته که به دلیل خوشحال نگه داشتن شما ارزش خرج پول زیادی دارد

“تجربیات به عنوان فاکتور هایی در راستای شکل گیری شخصیت انسان ها به شمار می روند که همیشه بیشتر از مادیات و خرید اشیاء گران قیمت می توانند مهم باشند”

دفعه بعدی که تصمیم می گیرید پول زیادی برای خرید یک تلویزیون بزرگ و یا یک کت چرمی گران خرج کنید به یاد بیاورید که شاید صرف نظر از این اشیاء و در عوض پس انداز کردن و برنامه ریزی برای یک سفر بتواند ارزش بسیار بیشتری برای شما داشته باشد. به گفته دانشمندان، خاطرات و تأثیر آنها همیشه در مقایسه با وسایل می توانند بسیار بالاتر از آن چیزی باشد که فکرش را می کنید.

با توجه به نوشته های چاپ شده دکتر گلوویچ (Thomas Gilovich)، استاد روانشناسی در دانشگاه کرنل در مجله Consumer Psychology و با نام “Experiential Consumption and the Pursuit of Happiness مواردی در راستای این نوشته به چشم می خورد. از آنجاییکه خرید اشیاء می توانند برای فرد به دلیل دادن حس دارایی بسیار مفید باشند ولی در مقایسه با خاطرات  و تجربیات نمی توانند به عنوان فاکتور های خوشحالی به حساب بیایند. انسان همواره آن چیزی است که تجربیاتش نشان می دهد. و در این حال حتی اگر تا میزان بالایی دارایی ها افزایش پیدا کنند نمی توانند فاکتوری در شکل گیری شخصیت و جنبه های رفتاری مثبت ما داشته باشند. اگر قرار بر این باشد تا تجربیات خود را بر روی دفتری به قلم بیاوریم، همواره از خاطرات خود صحبت کرده و شاید هیچ بخشی از این کتاب را به دارایی های خود اختصاص ندهیم.

اگر فردی تا درجه بالایی علاقه به سفر کردن دارد بنابراین این مورد می تواند به عنوان خبر خوبی به حساب آید. به گفته دکتر گیلوویچ: “همواره به اشتراک گذاشن و صحبت از بخش شخصی تر زندگی مثل تجربیات، می تواند احساس رفاقت و نزدیکی بالاتری در مقایسه با به اشتراک گذشتن دارایی ها و محتوای با وجود خارجی به شمار آید. به این معنی که به هنگام سفر کردن و آشنا شدن با فردی به عنوان هم مسافر و در نتیجه تجربه کردن اوقات خوش و متفاوتی می تواند تأثیر بسیار بیشتری در شکل گیری یک رابطه و صمیمیت در مقایسه با هدیه دادن و یا گفتن داشته باشد.”

بسیاری افراد هستند که در راستای با ارزش بودن تجربیات با این نوشته موافقت کنند. همواره خرید اشیاء خاص نمی توانند به عنوان فاکتور های مهم جهت شکل دادن و افزایش کیفیت زندگی به شمار آیند هرچند در برخی موارد خرید آنها بسیار ضروری است؛ اما با کمی برنامه ریزی مشخص خواهد شد که تا چه میزان پس انداز کردن پول برای به دست آوردن موقعیت های همیشگی می تواند منطقی باشد. گیوویچ معتقد است که با ارائه این نوشته می تواند به افرادی که در چگونگی بهره مندی از درآمد خود سردرگم هستند کمک خوبی باشد که بهترین راه، خرید موقعیت ها و فرصت هایی بوده که به ما نشان می دهد زندگی چقدر شیرین است.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه