چراغی که با تغییر رنگ خود به قرمز نشان می دهد چه زمانی فرد شدیدا مشغول به کار بوده تا از این طریق جلوی بسیاری حواس پرتی ها گرفته شود

این نور بر اساس نحوه استفاده از صفحه کلید و ماوس رنگ خود را بین سبز و قرمز تغییر می دهد. زمانیکه سرعت تایپ فردی بالا می رود به نوعی نشان می دهد که فرد کاملا مشغول به کار می باشد و در این صورت بلافاصله رنگ خود را به قرمز تغییر می دهد

0
29
چراغی که با تغییر رنگ خود به قرمز نشان می دهد چه زمانی فرد شدیدا مشغول به کار بوده تا از این طریق جلوی بسیاری حواس پرتی ها گرفته شود

“حواس پرتی ها و وقفه های بی موردی که از طرف همکاران در محیط کار انجام می گیرد، با ارئه اختراع جدید دانشمندان می تواند به تاریخ بپیوند”

این وسیله FlowLight نام دارد و توسط مهندس کامپیوتر دکتر فریتز (Thomas Fritz) اختراع شده که با دیدن راه بند های پلاستیکی که توسط برنامه نویسان کامپیوتر جهت آگاهی افراد از مشغول بودن به کار گرفته می شده اند، تصمیم به ساخت چنین سیستمی کرده است.

این نور بر اساس نحوه استفاده از صفحه کلید و ماوس رنگ خود را بین سبز و قرمز تغییر می دهد تا از این طریق جلوی حواس پرتی بطور کل گرفته شود. زمانیکه سرعت تایپ فردی بالا می رود به نوعی نشان می دهد که فرد کاملا مشغول به کار می باشد و در این صورت بلافاصله رنگ خود را به قرمز تغییر می دهد. زمانیکه این سرعت عمل پایین آمده و تنها نشان دهنده فعالیت های پراکنده می باشد، دوباره به رنگ سبز در می آید.

در راستای گفته های دکتر فیتز، به عنوان استادیار در دانشگاه کلومبیا کانادا: “زمانیکه شما توسط همکاران خود مجبور به قطع کار خود می شوید و به نوعی دچار حواس پرتی می شوید، مدتی طول می کشد که دوباره تمرکز خود را به دست بیاورید. این چراغ به گونه شبیه به چراغ اپلیکیشن اسکایپ عمل کرده و نشان می دهد آیا شما بطور جدی مشغول به کار بوده و یا قادر به پاسخگویی همکاران خود می باشید. خودکار عمل کردن این سیستم نیز موردی می باشد که جنبه مثبت آن را افزایش می دهد بطوریکه وقفه دادن به کار برای روشن کردن چراغ و یا قرار دادن مخروط های پلاستیکی و یا بستن در خود نیز می تواند به نوعی تمرکز شما را از بین ببرد.

این سیستم مربوطه از طرف ۴۵۰ کارمند از شرکت مهندسی ABB inc آزمایش شده و نتایج کاملا مثبتی به دست آورده است. نه تنها کارمندان تعداد دفعات مزاحمتی را کم گزارش کرده اند، بلکه فرهنگ موجود در دفتر نیز به کلی تغییر کرده است بطوری که تمامی همکاران اطلاع دارند چه زمانی می توانند از همکار خود کمک گرفته و چه زمانی به عنوان مزاحم تلقی می شوند. برخی دیگر نیز گزارش کرده اند رنگ قرمز چراغ به نوعی عملکرد آنها را با تشویق برای به پایان رساندن هرچه زودتر کار بالا برده است.

هم اکنون دکتر فریتز و یکی از دانشجویان دکترای او در نظر دارند تا در راستای همکاری با کمپانی های ونکوور نمونه پیشرفته تری از این سیستم در راستای بررسی ضربان های قلب، میزان تحریک مردمک و چشمک زدن چشم و یا حتی فعالیت های امواج مغز تولید کنند.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه