تکنولوژی جدید جهت جلوگیری و تشخیص جعل امضا

به گفته دکتر شموئلی (Dr. Shmueli ): "استفاده از یک دستگاه که دور مچ دست بسته می شود، مانند یک ساعت هوشمند یا یک ردیاب بر اساس حرکت اندام مشخص، مزایای بیشتری نسبت به دیگر دستگاه های پوشیدنی داشته چون از این تکنولوژی جدید برای اندازه گیری حرکات کل مچ دست به جای یک انگشت یا یک دست استفاده می شود."

0
79

“ساعت هوشمند که بعد از این می تواند امضای شما را بررسی کرده و جعلی نبودن آن را تشخیص دهد”

امضای دستی هنوز هم به عنوان یک روش معتبر برای تشخیص هویت شما در نظر گرفته می شود. بانک ها، شرکت ها و نهادهای دولتی بر اساس روش های متفاوتی که در طی آن چشم شخص را مورد بررسی قرار می دهد و یا دیگر روش هایی برای بررسی جعل و یا اصل بودن امضا  مثل استفاده از تبلت ها و یا خودکارهای هوشمند مخصوص استفاده کرده تا امکان دسترسی و اطمینان از هویت شخص مربوطه و امضای مورد نظر را به دست آورده و از اورژینال بودن آن اطمینان حاصل کنند.

نرم افزار جدیدی که توسط محققان طراحی شده، قادر است تا ساعت هوشمند را که هم اکنون توسط تعداد زیادی-هر یک نفر  از شش نفر-مورد استفاده است را مجهز به سیستم تشخیص هویت از طریق بررسی امضا شخص بکند. 

به گفته دکتر شموئلی (Dr. Erez Shmueli)، از دانشکده مهندسی صنایع و نویسنده: “ساعت هوشمندی که توسط تعداد زیادی از افراد مورد استفاده قرار می گیرد باید قابلیت های بسیاری داشته باشد. طبق آمار گرفته شده، تعداد افرادی که از این ساعت ها استفاده می کنند تا سال ۲۰۲۰ تا حدود ۳۷۳ افزایش پیدا می کند.” وی در ادامه افزود: “در نظر بگیرد که امضا تا چه حد در جامعه برای اشخاص مهم بوده پس با طراحی این نرم افزار این اجازه داده می شود تا امضای فرد مورد نظر بررسی و هویت او آشکار شود.  

مرحله بعدی از بررسی امضاهاجایگزین کردن خودکار هوشمند و به طور کل امضا زدن روی برگه ای دیجیتالی جایگزینی مناسب برای استفاده از خودکارها و کاغذهای معمولی می باشد، ولی با این حال برای استفاده از این سیستم ها درجه بالایی از تکنولوژی لازم است. نرم افزا جدیدی توسط دکتر شموئلی و شاگردش لوی ( Alona Levy) طراحی شده. بنابراین با دنبال کردن این روش جدید، پروفسور الوویسی (Prof. Yuval Elovici)، از گروه نرم افزار و مهندسی سیستم های اطلاعاتی به همراه شاگردش ناسی (Ben Nassi) قادر هستند تا هر نوع ساعت هوشمندی را تبدیل به یک سیستم تشخیص امضای حرفه ای کنند.

فن آوری پیچیده با بهره گیری از یک شتاب سنج یا ژیروسکوپ حرکات مچ دست فرد و در کل نحوه حرکت داده شدن دست او را اندازه گیری میکنند-تا از این طریق روشی منحصر به فرد را در طول فرایند شناسایی امضا دنبال و پس از آن عمل طبقه بندی امضا به عنوان واقعی یا جعلی بودن آن را انجام دهند.

به گفته دکتر شموئلی (Dr. Shmueli): “استفاده از یک دستگاه-ساعت هوشمند-که دور مچ دست بسته می شود، مانند یک ساعت هوشمند یا یک ردیاب بر اساس حرکت اندام مشخص، مزایای بیشتری نسبت به دیگر دستگاه های پوشیدنی داشته چون از این تکنولوژی جدید برای اندازه گیری حرکات کل مچ دست به جای یک انگشت یا یک دست استفاده می شود.” 

مبارزه با جعل اسناداین تیم تحقیقات خود را با بررسی ۶۶ دانشجوی دانشگاه تل‌آویو شروع کردند. دانش آموزان، همه ساعت های هوشمند به دست داشته و از آنها خواسته شد تا تعداد ۱۵ نمونه امضا را در یک تبلت با استفاده از قلم مخصوص ارائه دهند. سپس به آنها ویدئوهایی از امضا زدن افراد مختلف نشان داده شد. سپس از دانشجو ها خواسته شد تا تعداد پنج تا از این امضاها را تقلید کنند که قبل از آن زمان کافی برای تمرین کردن به آنها داده شده بود. در نهایت معلوم شد که تا حدودی آنها موفق به جعل امضاها بوده و  در کل، قابلیت اجرای جعل اسناد “” در آخر این آزمایش گزارش شد. این در حالی است که ساعت هوشمند، مجهز به نرم افزار بسیار حساسی بوده که قادر به تشخیص جعل امضا با سطح بسیار بالایی از دقت و صحت به همراه خود دارد.به گفته دکتر شموئلی (Dr. Shmueli)، “ما به دنبال گسترش دادن این تکنولوژی تا مراحل بسیار بالایی هستیم به طوری که بتوانیم جعلی و یا اصل بودن آثار هنری را هم به صورت آنلاین و هم به صورت آف لاین تشخیص دهیم. حتی در پی ترکیب و در نظر گرفتن اطلاعات به دست آمده هم از تبلت های مخصوص و هم ساعت های هوشمند برای به دست آوردن اطلاعات دقیق تری گام برخواهیم داشت.  

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه