گوگل در نظر دارد تا افراد بیشتری را برای استفاده از شیوه صوتی در مقایسه با عمل تایپ تشویق کند

0
34
گوگل در نظر دارد تا افراد بیشتری را برای استفاده از شیوه صوتی در مقایسه با عمل تایپ تشویق کند

“جستجوی صوتی ویژگی بوده که کاربران تنها با استفاده از صدای خود می توانند عملکرد های مورد نیاز را از گوشی بخواهند. گوگل هم اکنون افراد بیشتری را به استفاده از این شیوه تشویق می کند” 

بسیاری از مردم هنوز استفاده از سیستم جستجوی صوتی را در بین عموم به عنوان شیوه ای مناسب قبول نداشته و راحتی مورد نیاز برای استفاده از آن را حس نمی کنند. دیکته کردن موارد مورد جستجو و رساندن عمل تایپ به حداقل، در لیست اهداف کمپانی گوگل قرار گرفته است. این کمپانی اظهار داشته این روش جستجو در وقت صرفه جویی زیادی به همراه داشته و به همین دلیل است که برای راه اندازی در ابعاد هرچه وسیع تر به ۱۱۹ زبان دنیا و برای بیشتر از یک بیلیون نفر قابل دسترسی می باشد. ولی با این حساب هنوز تعداد بسیاری هستند که تمایلی به استفاده از این شیوه را ندارند.

جستجوی صوتی موردی حساس بوده که در برخی موقعیت ها به دلیل برخی صدا های موجود در اطراف، سیستم قادر به تشخیص صدای کاربر نبوده بنابراین فرد مجبور می شود تا برای خنثی کردن صدا های مزاحم کمی با صدای بلند تر حرف بزنید که به دلیل حجالتی بودن برخی، شیوه مربوطه هنوز به محبوبیت مورد انتظار نرسیده است.

با توجه به گفته ی اش (Daan van Esch)، مدیر فنی برنامه صوتی گوگل: “تایپ کم تر، صحبت بیشتر” مشخص می شود که چگونه گوگل در راستای هوش مصنوعی قابلیت مربوط به شیوه مورد نظر را در زبان های مختلف افزایش می دهد. “برای ارائه کاربردی هرچه با کیفیت تر، ما از تمامی افرادی که به زبان مادری خود مسلط هستند خواسته ایم مطالبی را خوانده تا بتوانیم کیفیت کار جستجوی صوتی را افزایش دهیم. این شیوه قابلیت مدل های یادگیری ماشینی را افزایش داده و از این طریق فرصت برای ارتقا در هر مورد افزایش متن ها و مثال ها نیز برای این سیستم ها فراهم شده است.”

برای این کار شما نیاز داشته تا از طریق Play Store اپلیکیشن Gboard را دانلود کرده و بعد از آن شروع به صحبت کردن کنید. برای راه اندازی جستجوی صوتی نیز ابتدا گوگل اپ را راه اندازی کرده و از طریق بخش تنظیمات زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید. بعد از این مراحل شما حتی قادر خواهید بود تا با بیان حالات صورت، ایموجی ها را نیز تنها از طریق صدا بر روی گوشی انتخاب کنید.

لیست زبان های پشتیبانی شونده :

آمریکا (اتیوپی)

ارمنستان (ارمنستان)

آذربایجان (آذربایجان)

بنگالی (بنگلادش، هند)

انگلیسی (غنا، کنیا، نیجریه، تانزانیا)

گرجستان (گرجستان)

گجراتی (هند)

جوانان (اندونزی)

کانادا (هند)

خمر (کامبوج)

لائوس (لائوس)

لتونی (لتونی)

مالایالام (هند)

مراتی (هند)

نپال (نپال)

سین هالا (سریلانکا)

ساندانس (اندونزی)

سواحیلی (تانزانیا، کنیا)

تامیل (هند، سنگاپور، سریلانکا، مالزی)

تلوگو (هندوستان)

اردو (پاکستان، هند)

افزودن دیدگاه