با توجه به بررسی های دقیق مشخص می شود افرادی که قهوه مصرف می کنند خطر مرگ در جوانی را کاهش می دهند

قهوه می تواند عملکرد کبد را نیز بهبود بخشد و در راستی بررسی های دقیق تر مشخص می شود عملکرد سیستم ایمنی بدن نیز به میزانی به این ترکیب بستگی دارد

0
27
با توجه به بررسی های دقیق مشخص می شود افرادی که قهوه مصرف می کنند خطر مرگ در جوانی را کاهش می دهند

“افزایش طول عمر می تواند بر اساس فاکتور های بسیاری ممکن شود. رژیم غذایی یکی از مهم ترین مواردی می باشد که در راستای مصرف میزانی قهوه در هر روز سلامت بدن را تامین می کند”

قهوه به عنوان نوشیدنی در نظر گرفته می شود که با انرژی بالایی که به افراد می دهد می تواند قدرت آنها را برای آغاز فعالیت هعای روزانه تامین کند. اما موردی که در این راستا می تواند بسیار حائز اهمیت باشد در مورد رابطه آن با طول عمر افراد بوده که می تواند سلامتی را در دوران جوانی تامین کند. نوشیدن چهار فنجان قهوه در روز، بر اساس بررسی ۲۰٫۰۰۰ فرد میان سال، می تواند مرگ زودرس را از افراد دور کند. بر اساس داده هایی که با توجه به بررسی محققان بیمارستان ناوارا Navarra در اسپانیا به دست آمده است نشان می دهد تا دو سوم مرگ و میر ها می تواند با نوشیدن قهوه در افراد کاهش پیدا کند. از طرفی دیگر کافئین و آنتی اکسیدان های حاوی قهوه می توانند فاکتور های مناسبی برای تضمین سلامتی در نظر گرفته شوند.

برای رسیدن به نتایج مربوطه از افراد داوطلب خواسته شد تا برای مدتی برنامه غذایی و عادت های مربوط به خوردن خود را زیر نظر بگیرند. در طی این مطالعه ۱ نفر از هر ۶۰ نفر متاسفانه بنا به دلایلی فوت شد و در نتیجه مشخص شد افرادی که میزان قهوه مصرفی آنها بالا می باشد می توانند بیشتر از دیگران عمر کرده و از مرگ و میر های زودرس جلوگیری کنند. رابطه قهوه و سلامت افراد مسن نیز از مواردی بوده که هم اکنون بسیار مورد تاکید قرار گرفته است. با توجه به گفته های دکتر ناوارو (Adela Navarro): “من به افراد توصیه می کنم تا جای ممکن مصرف قهوه را در برنامه روزانه خود در نظر بگیرند و از این طریق سلامت قلب خود را تضمین کنند. نوشیدن چهار فنجان قهوه در هر روز می تواند میزان معقولی به نظر برسد. با توجه به بررسی های انجام گرفته پلی فنول Polyphenol به عنوان نوعی از آنتی اکسیدان، می تواند تاثیر ضد التهابی نیز داشته باشد.”

علاوه بر تمامی موارد گفته شده در رابطه با افزایش طول عمر قهوه می تواند عملکرد کبد را نیز بهبود بخشد و در راستی بررسی های دقیق تر مشخص می شود عملکرد سیستم ایمنی بدن نیز به میزانی به این ترکیب بستگی دارد. البته نوشیدن قهوه زیاد توسط یک مطالعه آمریکایی تایید شده است ولی موسسه قلب بریتانیا به افرادی که قهوه زیادی می نوشند اخطار داده است و بیان داشته همواره داشتن رژیم غذایی متعادل راز رسیدن به بدنی سالم و زندگی طولانی مدت و با کیفیت می باشد.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه