بیماری پارکینسون رییس جمهور سابق “بوش” تا زمان بهبودی کامل

0
55
زمان بهبود "بوش" رییس جمهور سابق آمریکا؟

“پارکینسون تهدیدی جدی برای رییس جمهور سابق آمریکا”

جورج هربرت واکر بوش ،تیتر خبری بلافاصله پس از ابتلا به بیماری زات الریه گزارش شده. این مرد ۹۲ ساله هم اکنون در بخش مراقبت های ویژه و وابسته به کپسول اکسیژن در بیمارستان هوستون تحت مراقبت است.

بروز این بیماری پس از شکسته شدن یکی از مهره های کمر وی و بنابراین مجبوریت او برای استفاده از ویلچیر گزارش شده است. او همچنین به پارکینسون عروقی که نوعی از سندروم پارکینسونی میباشد مبتلا است.

تا زمانی که تنفس از طریق کپسول تنفسی صورت میگیرد خطر عفونت در قسمت های دیگر بدن نیز وجود دارد. زمانی که بیمار به سمت بهبودی رفته و توانایی انجام فعالیت های فیزیکی ساده را داشته و واکنش هایی مثل سرفه را تا حد قابل قبول نشان دهد کپسول انرژی کنار گذاشته شده و مصرف آرام بخش ها به تدریج کم میشود. اما مشکلی که وجود دارد این است که عدم مصرف داروهای آرام بخش باعث بروز هذیان گوی به خصوص در افراد سن بالا میشود پس پزشک مورد نظر بیمار را تحت کنترل قرار داده تا حالت های عصبیت و گیجی را در بیمار بررسی کند.

بیماری زات الریه به عفونت در ریه ها گفته میشود که میتواند به صورت خفیف و یا جدی در افراد دیده شود. به گفته ی دکتر سیمونی افراد پس از ورود به سن ۷۰ سالگی بیشتر در معرض این بیماری قرار میگیرند اما به دلیل نبودن آزمایشی مشخص برای تشخص ،علائم این بیماری به وضوح قابل اثبات در فرد نمیباشد. چون بدن به داروهای مورد استفاده برای درمان جواب نمیدهد بنابراین هم اکنون تنها راهکار پایین آوردن ریسک ابتلا به بیماری پارکینسون گزارش شده که همراه با تغییر در سبک زندگی مانند ترک سیگار ،ورزش کردن ،خوردن غذاهای سالم و مصرف روزانه آسپرین میباشد. انجام ورزش های مورد نیاز برای برطرف کردن بالانس و راه رفتن نورمال پس از ابتلا به بیماری راه کار مناسبی بوده اما درمان قطعی آسیب به گفته دکتر لوکا ممکن نیست.

افتادن یک دلیل اصلی برای بروز این بیماری ثبت شده که در اثر آن شکستگی در استخوان های بدن دیده میشود. اتفاقی که برای رییس جمهور سابق آمریکا افتاد که بر اثر افتادن در سال ۲۰۱۵ دومین مهره پایین استخوان جمجمه او شکسته شد نمونه ای از بروز پارکینسون است اما هیچ ارتباط مستقیم بین افتادگی و ابتلا به این بیماری در این مورد ثبت نشده.

افزودن دیدگاه