حشرات خوراکی راهی برای سیر شدن و مقابله با مشکل کمبود مواد غذایی

تا سال 2050 جمعیت انسان ها آن طوریکه انتظار می رود به تعداد نه بیلیون نفر برسد. پس این به آن معنی است که مقدار غذای بیشتری برای سیر کردن این همه انسان نیاز باشد

0
68
حشرات خوراکی که به انسان ها کمک می کند در آینده راهی برای سیر شدن و مقابله با مشکل کمبود مواد غذایی داشته باشند

” حشرات را در منوی غذایی خود بگنجانید زیرا جمعیت انسان ها بر اساس آمار به دست آمده تا سال ۲۰۵۰ به نه بیلیون نفر خواهد رسید”

اگر فکر خوردن کرم ها و یا عقرب باعث می شود که موهای بدنتان سیخ سیخ شود بنابراین به شما توصیه می کنیم تا بر اساس گفته متخصصان با این طرز فکر هرچه زودتر رو به رو شده و در انتظار خوردن این غذاها در آینده باشید.

تا سال ۲۰۵۰ جمعیت انسان ها آن طوریکه انتظار می رود به تعداد نه بیلیون نفر برسد. پس این به آن معنی است که مقدار غذای بیشتری برای سیر کردن این همه انسان نیاز باشد. بنابراین با توجه به گفته متخصصان ما نیاز دارند تا شیوه انتوموفوجی (Entomophagy)، خوردن حشرات، را پیش گرفته و یا از حشرات در غذاهای خود استفاده کنیم تا بتوانیم نسل انسان را حفظ کرده و از این طریق کمبود غذا را جبران کنیم.

رِژم غذایی در کشورهایی با درآمد بالا که در رژِیم غذایی آنها مصرف گوشت تا میزان بالایی دیده می شود-کشورهای در حال توسعه با درآمد کم و یا متوسط نیز مصرف گوشت را به میزان زیادی شروع کرده اند-به نظر نمی رسد که بتواند تا مدت طولانی نیاز غذایی جمعیت خود را تامین کند چراکه تا میزان بالایی باعث به رسیدن تلفات هم به محیط زیست و هم انسان ها می شود.

زمانیکه خوردن حلزون در برخی از کشورها مثل فرانسه به عنوان یک غذای خوشمزه و گران به حساب می آید، مردم تایلند هم اکنون خوردن ملخ و جیرجیرک را از سال ها پیش شروع کرده اند. با در نظر گرفتن رژیم غذایی خود به نظر میرسد که از خوردن آنها می توان بسیار لذت برد. البته باید بدانید که خوردن برخی از خزنده ها جنبه های مثبتی برای بدن شما نیز دارند. به طور کل درحدود ۲۷ گرم پروتئین در هر ۱۰۰ گرم ماده غذایی وجود دارد و این در حالی است که بین ۳۵ تا ۴۸ گرم پروتئین در ملخ وجود دارد که تا میزان بالایی بیشتر است. همچنین خوردن حشرات در مقایسه با غذاهایی مثل گوشت، مرغ، گوشت خوک، و گاو بعد از مصرف بسیار سبک بوده و هضم آنها برای بدن راحت تر خواهد بود. به علاوه بسیاری از کشورها توانایی صادر کردن حشرات قابل خوردن را به بسیاری دیگر از کشورها داشته که در این بین می توان به کشورهایی مثل استرالیا، چین و مکسیکو که تنوع حشرات بالایی دارند اشاره کرد.

اگر حشرات به عنوان گزینه ای وارد برنامه غذایی کشورهای پیشرفته شوند بنابراین امکان تنظیم کردن منابع غذایی در سراسر دنیا وجود خواهد داشت. خوردن حشرات به معنی کنار گذاشتن مواد مصرفی نمی باشد بلکه این ترکیبات غذایی تنها به عنوان وعده های غذایی مختصر شناخته شده که باید در کنار دیگر مواد غذایی مصرف شوند. و اینکه خوردن حشرات به همه توصیه نمی شود به عنوان مثال اگر فردی به خوردن صدف حساسیت داشته بنابراین از غذاهایی مثل حشرات نیز باید دوری کرده تا از حساسیت های پس از مصرف در امان باشند. خوردن این ترکیبات به صورت خام نیز برای بسیاری از افراد می توان مضر باشد پس با توجه به این گفته ها مشخص شده که حشرات ترکیبات غذایی عالی به شمار نمی روند ولی اگر فردی هستید که می توانید از این غذاها استفاده کنید به شما توصیه می کنیم که گاها آنها را در رژیم غذایی خود بگنجانید چراکه این مواد غذایی هم خوشمزه بوده و هم منبعی سرشار از مواد مورد نیاز برای بدن به حساب می آیند.

حال برای هرچه راحت تر خوردن این مواد غذایی لذیذ! طراحی به نام واتارو (Kobayashi Wataru) راه حل خوب و کارسازی را پیشنهاد داده است، کسی که هنوز از ظروف طراحی شده او به نام باگ باگ (BugBug) برای خوردن حشرات در بسیاری از کشورها استفاده می شود. جعبه مخصوص ظروفی که برای خوردن این نوع غذاها مورد استفاده قرار می گیرد هنوز در بازار به فروش نرسیده است که در این میان می توان به چوب های مخصوص عذاخوری چینی ها، قاشق مخصوص به نام اسپورک (Spork)، و همچنین ستی از چنگال ها که به افراد حشره دوست کمک می کند تا راحت تر از این ترکیبات در وعده های غذایی خود میل کنند اشاره کرد.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه