خانه ارزان قیمت دانشجویی در کپنهاگ، هشتمین شهر گران دنیا

0
83
خانه-ارزان-قیمت-دانشجویی-در-کپنهاگ-هشت

خانه ارزان قیمت از چهار کانتینر بی مصرف، بدون ضایعات کربنی و شناور در اسکله کپنهاگ با نام Urban Rigger ساخته شده است. این خانه ی پیش ساخته شده اولیه در پایتخت دانمارک، یکی از گرانترین شهرهای دنیا با زیربنای ۳۰۰ متر مربع، خانه دانشجویی با ۱۲ اتاق است که هر اتاق آن بطور مجزا شامل حمام، آشپزخانه و حیاط بوده و تنها دارای یک فضای سبز مشترک بمتراژ ۱۶۰ متر مربع است. کیم لودوپ، مدیر شرکت سازنده می گوید مسکن ارزان قیمت انگیزه این پروژه بوده است و می افزاید: زمین در قسمتهای مرکزی شهر گران است و معمولا کاربری تجاری یا اداری دارد. حتی اگر زمین یا ملکی غیر از این پیدا بشود، قیمت آن بسیار بالا است. بنا به آمار موسسات معتبر بین المللی، کپنهاگ هشتمین شهر گران دنیا در سال ۲۰۱۶ است.

تغییر کاربری کانتیتر به خانه با هدف صرفه جویی در مصالح و انرژی، دهه هفتاد میلادی در کالیفرنیا رواج پیدا کرد. اما این خانه ها از فناوریهای جدید مانند بام با صفحه های خورشیدی و استفاده از دمای آب دریا برای گرمایش مسکن بهره می برند. کیم لودروپ می گوید استفاده از فناوریهای سازگار با محیط زیست و دادن امید و انگیزه به نسل آینده هدف این پروژه است. او می افزاید: دانشجویان و جوانها آینده ما هستند. برای تشویق آنها به ادامه تحصیلات باید به آنها امید و انگیزه بدهیم.

خانه ارزان قیمت دانشجویی در کپنهاگ، هشتمین شهر گران دنیا

در حال حاضر شرکت تولیدی برنامه ی ساخت پروژه ۲۴ واحد بعدی خود را در سوئد آغاز کرده و درخواست این پروژه از شمال امریکا نیز بیان شده است. اما موفقیت راه اندازی این طرح در تمایل شهرها به باز کردن اسکله های آبی خود برای داشتن خانه های مقرون به صرفه بستگی دارد. معمار این طرح عظیم نیز در مدل تجربی برای برنامه های آینده، شرکت خود را حتی در برنامه های ساخت و ساز شهری مسکن برای کارآموزان و همچنین مسکن پناهندگان بالقوه می بیند.

افزودن دیدگاه