آیا می توان خوشحالی را خرید؟ مطالعه جدیدی در راستای بررسی این مورد مطالبی ارائه می دهد

از آنجاییکه پول در هر روز ارزش و محبوبیت بیشتری بین پیدا می کند، سلامت جسمی و روحی جامعه نیز تا حدودی به خطر می افتد

0
36
آیا می توان خوشحالی را خرید؟ مطالعه جدیدی در راستای بررسی این مورد مطالبی ارائه می دهد

“خریدن خوشحالی شاید برای اولین بار به عنوان عبارتی غیر ممکن به شمار آید ولی پرداخت پول به افرادی جهت انجام برخی کار های روزمره شما می تواند خوشحالی را برایتان به ارمغان بیاورد” 

پرداخت پول به افرادی جهت انجام برخی کار های چالش برانگیز و در نتیجه داشتن وقت بیشتری برای خود می تواند حس خوشحالی را در افراد بالا ببرد در نتیجه عبات خریدن خوشحالی معنی پیدا می کند. محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا British Columbia در طی همکاری با دانشگاه بازرگانی هاروارد Harvard Business School آماده اند تا به این پرسش پاسخ دهند که: “آیا پول می تواند خوشحالی را بخرد؟”

دکتر ویلنز (Ashley Whillans) استادیار دانشگاه بازرگانی هاروارد و همکارانش به این نتیجه رسیده اند زمانیکه پول در راستای هزینه ای برای صرفه جویی در وقت خرج می شود، مثل استخدام پرستار کودک و یا خدمتکار، می تواند باعث خوشحالی فرد شود.

مطالعات صورت گرفته در سراسر دنیا نشان داده است که در صورت افزایش درآمد، داشتن وقت اضافی به عنوان یکی از ویژگی های زندگی لوکس به شمار می رود. این در صورتی است که سلامت افراد در طی مطالعاتی می تواند رابطه مستقیمی با افزایش ساعات استراحت داشته باشد که با در نظر گرفتن و صرفه جویی در وقت، استرس و بی خوابی نیز کاهش پیدا کرده و در نتیجه درجه سلامت و سلامت جسمی و روحی در افراد نیز افزایش پیدا می کند.

دکتر ویلنز و همکارانش به این نتیجه رسیدند که افراد با درآمد بالا در صورت تصمیم به استخدام اشخاصی برای انجام برخی کار های آنها می تواند خوشحالی را برایشان به ارمغان یباورد. البته این مورد را باید به یاد داشته باشیم که نه تنها افراد پولدار بلکه بسیاری که درآمد نسبتا خوبی دارند می توانند جهت تامین سلامت خود تصمیم به استخدام اشخاصی کرده تا در این صورت وقت بیشتری برای انجام کار های شخصی خود به دست بیاورند. این شیوه برای افرادی که در طول هفته تنها روز های تعطیل را فرصتی برای استراحت خود می دانند مفید تر می باشد. ولی با این وجود هنوز بسیاری هستند که ترجیح می دهند تمامی کار های مربوط به خود را خودشان انجام دهند. ولی در صورت حساسیت به نتایج به دست آمده می توان در مورد پس انداز پول دوباره فکر کرد. از آنجاییکه پول در هر روز ارزش و محبوبیت بیشتری بین پیدا می کند، سلامت جسمی و روحی جامعه نیز تا حدودی به خطر می افتد. بنابراین با توجه به پیشنهاد محققان در نظر گرفتن افرادی برای انجام برخی کار های چالش برانگیز ما می تواند تا میزان قابل ملاحظه ای خوشحالی را به ارمغان بیاورد.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه