با توجه به مطالعات اخیر، افرادی که کتاب می خوانند به عنوان شخصیت های بهتر شناخته می شوند

افرادی که کتاب می خوانند در مقایسه با دیگر قشر جامعه که تماشای تلویزیون را ترجیح می دهند احساس بیشتری در رابطه با درگیر شدن با مسائل اجتماعی از خود نشان می دهند

0
31
با توجه به مطالعات اخیر، افرادی که کتاب می خوانند به عنوان شخصیت های بهتر شناخته می شوند

“خواندن کتاب همواره جهت افزایش آگاهی افراد جامعه از طرف بسیاری تأکید شده. با توجه به مطالعات اخیر بسته به نوع کتاب، احساسات ما نیز می توانند متغیر باشند”

اگر فردی هستید که ترجیح می دهید تلویزیون تماشا کنید بنابراین این را باید بدانید که نمی توانید رابطه خوبی با دیگران برقرار کنید و بین اطرافیان فردی غیر صمیمی در نظر گرفته می شوید.

آیا تمایل دارید که تبدیل به فرد بهتری شوید؟ پس بنابه مطالعات اخیر انجام گرفته، کتابی انتخاب کرده و شروع به مطالعه آن کنید و با تکرار این کار متوجه خواهید شد که نسبت به قبل بسیار مهربان تر و دلسوز تر شده اید.

بعد از پاسخ به سوالاتی چون، ترجیح افراد در راستای تماشای تلویزیون، خواندن کتاب و یا بازی کردن، از تمامی ۱۲۳ نفر شرکت کننده خواسته شد تا با شرکت در تست هایی در مورد مهارت های شخصیتی خود در شامل نحوه واکنش به احساسات دیگران و داشتن احساس کمک رسانی به دیگران، محققان را در مورد رسیدن به نتایج مربوطه یاری کنند.

این بررسی که توسط دانشگاه کینگستون (Kingston University) در لندن انجام گرفت نشان داد، افرادی که کتاب می خوانند در مقایسه با دیگر قشر جامعه که تماشای تلویزیون را ترجیح می دهند احساس بیشتری در رابطه با درگیر شدن با مسائل اجتماعی از خود نشان می دهند.

در ادامه نیز مشخص شد کسانی که تلویزیون تماشا می کنند در جامعه به عنوان افراد غیر صمیمی و با ظرفیت درک کم تری شناخته می شوند. البته در این مورد باید این را خاطر نشان کردن کتاب های معمولی نمی توانند چنین حالت مثبتی را در افراد پدید بیاورند چراکه ادبیات انتخابی برای شروع خواند کتابی می تواند تأثیر به سزایی بر روی هوش هیجانی داشته باشد.

مطالعه مربوطه نشان داده افرادی که طرفدار کتاب هاب داستانی می باشند جنبه های مثبت بیشتری از خود نشان دادند و این در حالی است که خواننده های کتاب های درام و داستان های عاشقانه به نوعی تبدیل به انسان های احساسی می شوند. بطور وسیع مشخص شد خواننده های کتاب های تجربی به نوعی دنیا را از جنبه متفاوت تری دیده و وقایع را در راستای زوایای خاص تری تجربه می کنند. ولی در این میان قشری که ترجیح می دهند کتاب های کمدی مطالعه کنند بیشترین درصد را به خود اختصاص دادند به نوعی که این گونه افراد احساس مسئولیت بیشتری در مورد دیگران و درگیری با عواطف دیگران را از خود نشان دادند.

با توجه به گفته های محققان: “مطالعه هرچه بیشتر کتاب هاب داستانی میزان احساس را بین چنین افرادی بالا می برد. برای افزایش عواطف و جنبه های احساسی افراد مشخص شده است که ارائه کتاب هایی با ژانر داستانی و کمدی می تواند به عنوان یکی از بهترین گزینه ها در نظر گرفته شود.”

در نهایت محققان مشخص کرده اند که در این مورد فعل و انفعال مشخصی دیده نمی شود چراکه افراد متفکر کسانی هستند که همیشه به نوعی با خواندن کتاب خود را درگیر می کنند.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه