خوردن پاستا را شروع کنید، پاستا دلیل کاهش چربی در دوستداران ماکارونی

بر اساس مطالعه جدید که در جلسه مربوط به نشست سالانه بیماری چاقی در نوامبر گزارش شده، افرادی که غذاهای ایتالیایی را به عنوان وعده های اصلی روزانه خود قرار می دهند رژیم غذایی سالم تر در مقایسه با افرادی که این غذا ها را مصرف نمی کنند دارند

0
83
خوردن پاستا را شروع کنید، پاستا دلیل کاهش چربی در دوستداران ماکارونی

“پاستا طرفداران این غذا را در مسیر سلامتی درستی قرار داده چرا که در مقایسه با افراد دیگر میزان چربی کم تری در بدن آنها دیده می شود”

به گفته لورن (Sophia Loren)، بازیگر ایتالیایی در مورد اندام باریک خود، “من داشتن اندامی باریک و خوش فرم را مدیون خوردن اسپاگتی هستم.” بنابراین اگر اسپاگتی برای این خانم بازیگر خوب است بنابراین شاید بهتر باشد ما هم خوردن این غذای ایتالیایی را هرچه زودتر شروع کنیم.  و این خبر بسیار خوبی برای دوستداران این غذا به حساب می آید چراکه علاوه بر طعم خوبی که دارد، بعد از این به گفته محققان مصرف آن برای بدن نیز بسیار مفید خواهد بود.

بر اساس مطالعه جدید که در جلسه مربوط به نشست سالانه بیماری چاقی در نوامبر گزارش شده، افرادی که غذاهای ایتالیایی را به عنوان وعده های اصلی روزانه خود قرار می دهند رژیم غذایی سالم تر در مقایسه با افرادی که این غذا ها را مصرف نمی کنند دارند.

محققانی از شرکت استراتژی های تغذیه (.Nutritional Strategies, Inc)، نمونه رژیم غذایی افراد بزرگ سال را در طی مدت زمان ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۲ به عنوان بخشی از اطلاعات سلامت ملی و بررسی های مربوط به تغذیه (NHANES) را مورد مطالعه قرار داده و متوجه شدند افرادی که میزان پاستا بیشتری مصرف می کنند در عین حال چربی کم تر و میزان قند پایین تری مصرف می کنند. همچنین در مقایسه با میزان کربوهیدرات های موجود، افرادی که پاستا را در رژیم غذایی خود جای می دهند میزان ویتامین های دریافتی و مواد معدنی مثل فولات و فیبرهای غذایی را نیز در بدن خود افزایش می دهند.

به گفته ولاند (Diane Welland)، متخصص تغذیه و مدیر ارتباطات انجمن ملی ماکارونی: “پاستا می تواند به عنوان واحد اساسی برای کولسترول خوب جهت جذب بهتر میوه ها، سبزیجات، گوشت کم چرب، ماهی و حبوبات باشد.” این گفته میزان اهمیت رژیم غذایی با میزان غلات بالا را نشان می دهد.

هرچند این خبر بسیار خوبی برای دوستداران پاستا در نظر گرفته شده ولی باید بدانید که منبع این مطالعات به دست آمده از طرف انجمن ملی پاستا (National Pasta Associated) بوده به طوریکه یکی از اهداف اصلی این انجمن بالا بردن منافع مقرره در به دست آوردن منافع مربوط به غذاهای مربوطه می باشد.

با این حال این اولین مورد در رابطه با تاثیر پاستا برای داشتن رژیم غذایی سالم نمی باشد. در سال ۲۰۱۶ ماه جولای، و بر اساس مطالعه صورت گرفته افرادی که پاستای بیشتری مصرف می کنند در مقایسه با افرادی که کم پاستا می خورند میزان توده های بدنی کم تر، دور کمر کوچک تر و به طور کل وزن کم تری دارند.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه