دارچین ترکیبی که ریسک خطرات احتمالی رژیم غذایی پرچرب را کاهش می دهد

جوندگانی که در کنار رژیم غذایی پرچرب خود میزانی دارچین نیز مصرف می کنند دارای مولکول های مربوط به ذخیره چربی کم تری گزارش شده اند

0
72
دارچین ترکیبی که ریسک خطرات احتمالی رژیم غذایی پرچرب را کاهش می دهد

“دارچین به عنوان یک ماده طبیعی می تواند در صورت مصرف به همراه رژیم های غذایی پر چرب، جنبه های منفی مواد غذایی مضر را تا میزانی کاهش دهد”

رژیم غذایی پرچرب یکی از اصلی ترین ریسک ها در راستای بیماری های قلبی عروقی، و در نتیجه می تواند منجربه افزایش وزن، دیابت و دیگر موقعیات های خطرناک می باشد. محققان هم اکنون به این نتیجه رسیده اند که مصرف میزانی از دارچین می تواند تامیزانی ریسک ها ناشی از این رژیم غذایی را از میان بردارد.

محققان دریافته اند زمانیکه به برخی موش های آزمایشگاهی رژیم غذایی پرچرب به همراه میزانی دارچین داده شد، در طی دوازده هفته این جوندگان در مقایسه با گروهی که دارچین مصرف نمی کردند دارای چربی دور شکم کم تر، وزن پایین تر، میزان چربی موجود در خون، قند و انسولین سالم تری بوده اند.

همکار نویسنده این مطالعه ژوتورو (Vijaya Juturu)، دکترای کمپانی تکنولوژی های بهداشت اومنی اکتیو (OmniActive Health Technologies Inc) در موریستاون، نیوجرسی و همکارانش داده های اخیر خود را ئر راستای ویژگی های تصلب شرایین، بیماری های زیستی و عروقی محیط و ترومبوز سیاهرگی عمقی انجمن سلامت آمریکا (American Heart Association) که در مینیاپولیس برگزار شده بود ارائه داده اند. بیماری قلبی عروقی یکی از اصلی ترین بیماری ها در راستای به خطر انداختن سلامتی بدن و تحت تأثیر قرار دادن قلب و رگ های خونی که شامل حمله قلبی، سکته و بیماری های قلبی می باشد گزارش می شود.

بیماری های قلبی یکی از اصلی ترین عوامل مرگ و میر افراد در آمریکا بوده که در هر سال جان ۶۱۰٫۰۰۰ فرد را در این کشور می گیرد. در این مرحله است که داشتن رژیم غذایی سالم نقش به سزایی را در تضمین سلامتی فرد بازی می کند. ولی با توجه به نتایج به دست آمده محققان، دارچین-ادویه گرفته شده از پوست درخت دارچین-به عنوان یک پلی فنل که خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی داشته می تواند ریسک بیماری های قلبی ناشی از رژیم غذایی پرچرب و مضر را کاهش دهد.

دارچین بدن را در برابر التهاب، استرس اکسیداتیو مقاوم می کند

علاوه بر آزمایشات انجام گرفته بر روی موش های آزمایشگاهی مشخص شد، جوندگانی که در کنار رژیم غذایی پرچرب خود میزانی دارچین نیز مصرف می کنند دارای مولکول های مربوط به ذخیره چربی کم تری گزارش شده اند که در نتیجه آن پایین آمدن میزان التهاب و مولکول های آنتی اکسیدان در بدن این جانداران نیز نتیجه دیگری است که از مصرف دارچین حاصل می شود.

آنتی اکسیدان ها ترکیباتی بوده که بدن را در برابر استرس اکسیداتیو، به عنوان نامیزان بودن رادیکال هایی شناخته شده که به همراه شرایط بهداشتی متفاوت، شامل حمله های قلبی و بیماری های قلبی می شود در نظر گرفته می شوند.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326