دکوراسیون خانه توسط گیاهان آپارتمانی مختلف

ایجاد تغییراتی به همراه قرار دادن سرخس کنار آباژور اتاق خواب یک تغییر قابل توجهی در اتاق خواب ایجاد کرده بطوریکه حس بودن در طبیعت کوچک را برای شما فراهم می کند

0
97
دکوراسیون خانه توسط گیاهان آپارتمانی مختلف

“گیاهان می توانند به عنوان گزینه های جایگزین جهت تزیین خانه به کار گرفته شوند. با توجه به رنگ و موقعیت خانه خود، گیاه مورد نظر را انتخاب کنید”

آیا به دنبال ایجاد فضایی سر سبز در خانه خود هستید که بتوانید به راحتی و با اعتماد به نفس کامل از آنها مراقبت کنید؟ در ادامه راه کار ها و مواردی به شما پیشنهاد داده شده که بدون نگرانی می توانید این گیاهان را در خانه خود پرورش داده و آنها را هر روز قوی تر و شاداپ تر از روز قبل پرورش دهید.

به کارگیری گل های کوچک

از سه گل بنفشه آفریقایی در یک گلدان کوچک استفاده کنید. گلدان را با خزه (Sheet Moss) پوشش دهید تا از این طریق حس راحتی و زیبایی بیشتری را به بنفشه های آفریقایی بدهید.

طریقه نگهداری – در معرض مستقیم نور آفتاب در ساعت اولیه صبح قرار دهید. از نور مستقیم در ساعات بعد از ظهر جلوگیری کنید. جهت آب دادن، خزه ها را برداشته تا از این طریق آب را مستقیم درون گلدان بریزید. از خیس شدن برگ ها جلوگیری کرده و همیشه خاک گلدان را رطوب نگه دارید.

از یک تابلوی طبیعت بی جان (Still Life) به همراه گیاهان آبدار استفاده کنید

مثل مجسمه های کوچک تزئینی، کاکتوس های کوچک و گیاهان آبدار می توانند در کنار یکدیگر مجموعه جذابی را برای شما در خانه ایجاد کنند. از نمونه های متفاوت این گل ها با برگ های تیز، شفاف، مات با استفاده از گلدان هایی با رنگ خنثی در یکجا استفاده کنید. با در نظر گرفتن تابلویی با موضوع “طبیعت بی جان” به رنگ بنفش و سبز، زیبایی این منظره را دو چندان کنید. گل ساق عروس (سرده)، کاکتوس، آلوئه و نمونه های شبیه به این گل ها استفاده کنید.

طریقه نگهداری – نور مستقیم. قبل از هر بار آب دادن از خشک بودن خاک اطمینان داشته باشید.

قرار دادن یک گل بلند بر روی چرخ به عنوان کاری مبتکرانه

می توانید برای پر کردن گوشه خالی در خانه خود از یک گیاه با ساقه ای بلند و برگ های پهن fiddle-leaf fig، استفاده کنید. می توانید با قرار دادن گیاه سنگین خود بر روی تخته ای که زیر آن چرخ وجود دارد به راحتی به هنگام جارو زدن و یا تغییر مکان آن را حرکت دهید. برای این کار به شما پیشنهاد می شود تا از یک تکه سنگ کبود بریده شده بر روی سبد خرید چرخدار خود استفاده کنید. قرار دادن درختچه انجیر در قسمت تاریک و درون گلدانی استوانه ای شکل می تواند گوشه ای مدرن در خانه شما ایجاد کرده و قسمت خالی را با قرار دادن این گلدان تبدیل به مکانی جذاب کند.

طریقه نگهداری – نور کم. از نور مستقیم بعد از ظهر جهت نگهداری گیاه خود خودداری کنید. قبل از آب دادن از خشکی لایه بالایی خاک اطمینان داشته باشید.

گوشه جذابی را در خانه انتخاب کرده و از ارکیده رطوبت دوست برای تزئین آن استفاده کنید

ارکیده شاپرکی به عنوان نمونه ای مناسب و با دوام می تواند در نظر گرفته شود. می توان قبل از از بین رفتن شکوفه ها به مدت یک تا دو ماه لذت برد. ارکیده های شاپرکی نمونه هایی رطوبت دوست بوده و به میزان زیادی نور احتیاج دارند. چون این نوع از ارکیده درون گلدانی متوسط که آب آن زود تخلیه شده و درون آن از ترکیبات ذغال سنگ نارس، زغال چوب و پوست درخت استفاده شده، بنابراین مرطوب نگه داشتن آن کمی می تواند مشکل باشد چراکه آب ریخته شده به زودی از زیر گلدان بیرون داده می شود. جهت نگه داشتن آب، گلدان را درون سنگ ریزه های موجود در ظرف  شیشه ای کوچک استوانه ای شکل قرار دهید. سعی کنید گلی با گلبرگ های روشن و شفاف، ساقه هایی سفت و پژمرده نشده به همراه تنها چند گل بر روی آن استفاده کنید.

طریقه نگهداری – نور مستقیم آفتاب صبح گاهی. از نور مستقیم بعد از ظهر جلوگیری کنید. اجازه دهید تا قبل از آب دادن نصف اینچ خاک رویی آن خشک شود.

از توپیاری های کوچک استفاده کنید

در نظر گرفتن موهیلن بکیا (Muehlenbeckia) آبنباتی شکل فضایی شبیه به اتاق مخصوص هنر های زیبایی را در خانه فراهم می آورد. قرار دادن آنها در ردیف هایی نا منظم از این گیاهان، دیدی کلاسیک و جذابی را به گوشه مورد نظر می دهد. از آنجایی که توپیاری های کوچک نیاز به نور مستقیم آفتاب ندارند، می تواند در قسمت وسط اتاق و به دور از پنجره نیز این گیاهان را قرار داد. توپیاری های کوچک را بر روی میز نازک و یا کنسول کوچکی در پشت مبل خود قرار داده تا از این طریق از آنها به عنوان زمینه ای برای ایجاد دو فضای جداگانه در خانه استفاده کنید. یک سینی گالوانیزه می تواند گزینه مناسبی برای نگهداری این گیاه بوده چراکه به نگهداری آب کم کرده و منظره ای جذاب را به این گروه از توپیاری های کنار هم خواهد داد.

طریقه نگهداری – نور غیر مستقیم. قبل از آبیاری از خشک بودن خاک گلدان مطمئن شوید.

اتاق خواب خود را با در نظر گرفتن نمونه هایی از سرخس زیبا کنید

ایجاد تغییراتی به همراه قرار دادن سرخس کنار آباژور اتاق خواب یک تغییر قابل توجهی در اتاق خواب ایجاد کرده بطوریکه حس بودن در طبیعت کوچک را برای شما فراهم می کند. در نظر گرفتن سرخس هایی ساده در صورت قرار دادن آنها درون گلدان هایی مرتب با رنگ مات می تواند ظاهری زیبا را برای شما فراهم آورد. تنها کاری که نیاز است انجام دهید، کندن برگ های کهنه و تمیز نگه داشتن خاک گلدان می باشد. به یاد داشته باشید زمانیکه قصد خرید سرخس را دارید به بالای سر خود نگاه کنید. چراکه زیباترین سرخس ها در بالا به صورت آویزان قرار گرفته اند.

طریقه نگهداری – نور غیر مستفیم. زمانی که از خشکی لایه بالایی خاک اطمینان حاصل کردید به گلدان آب دهید.

از چند گیاه برای یک گلدان جهت در نظر گرفتن منظره ای زیبا تر استفاده کنید

چه چیزی می تواند مطب یک دندانپزشک را از حالت ترسناک و بی روح خود خارج کند؟ گلدان هایی بزرگ با گیاهانی نرم و شفاف. پنج نمونه از دراسنا (dracaena) وجود دارد که برای گلدان های مخروطی شکل می توانند مناسب باشند تا حسی خوب برای شما به وجود بیاورند. برگ هایی با الگوی “راه راه” می توانند محیط اطراف را بسیار جذاب و قابل توجه نگه دارند. برگ های “قوسی شکل” که گوشه های گلدان را به زیبایی قطع کرده و ظاهری زیبا را به آن می دهند. در هنگام خریدن این نوع از گیاهان از انواع آنهایی که دارای شاخ و برگ های متراکم و براق می باشند تهیه کنید. یک نعلبکی مدرن به همراه یک تکه سنگ صاف مرمری می تواند زیبایی گوشه ای که این گیاه قرار گرفته را بیشتر کند.

طریقه نگهداری – نور غیر مستقیم. اجازه دهید تا لایه بالایی خاک خشک شده و سپس کار آب دادن را شروع کنید.

افزودن دیدگاه