از بی اشتهایی تا اضطراب: افرادی با بیماری های روانی نشان داده اند که تا چه میزان ذهن درگیر می تواند زمینه ساز درد های فیزیکی در طولانی مدت باشد

برخی اختلالات در راستای خوردن غذا از جمله پر خوری و یا بی اشتهایی به عنوان فاکتور ها روانی به حساب آمده که می توانند تا درصد بالایی حالت فیزیکی بدن فرد را به نوعی منفی تحت تأثیر قرار دهند

0
40
از بی اشتهایی تا اضطراب: افرادی با بیماری های روانی نشان داده اند که تا چه میزان ذهن درگیر می تواند زمینه ساز درد های فیزیکی در طولانی مدت باشد

“ذهن درگیر در دنیای مدرن امروزی موردی غیر قابل اجتناب است که می تواند زمینه ساز بسیاری از بیماری های روانی و در نتیجه بیماری های فیزیکی در افراد شود” 

متخصصان پیشنهاد داده اند که درد های فیزیکی و روانی باید بطور هم زمانی درمان شوند. “گما” فرد بیماری بوده که در مدت سه سال هنوز متوجه دلیل حالت تهوع خود به مدت سه روز در هفته نشده و در نهایت ذهن درگیر خود را به عنوان عامل این بیماری در نظر گرفت.

به نظر گما، مدت تشخیص این بیماری بسیار طولانی بوده که دلیل اصلی آن ارتباط بسیار نزدیک بیماری های روانی و انواع فیزیکی آن گزارش شده و در نهایت متخصصان را به این نتیجه رسانده که هر دو نوع بیماری-روانی و فیزیکی-باید در راستای اعمال شیوه های درمانی خاصی بطور هم زمان مورد بررسی و بهبودی قرار بگیرند.

هر واکنشی که بدن نشان می دهد به نوعی ما را به عنوان فرد بیمار هوشیار می کند ولی این نکته را باید خاطر نشان کرد که تمامی بیماری های فیزیکی نمی توانند به عنوان فاکتوری در راستای اختلالات فیزیکی به شمار آیند. اختلالات روانی، ذهن درگیر و از همه مهم تر اضطراب به عنوان یکی از اصلی ترین مواردی بوده که می تواند به دور از انتظار فرد، مشکلات جسمی بسیاری برای او در طولانی مدت به وجود بیاورند.

برخی از عوارض اضطراب می تواند شکم درد، حالت تهوع و در مواردی شدید تر سستی دست ها و پا ها و در نهایت بالا رفتن تپش قلب باش.

با توجه به گفته های کورتنی، روزنامه نگار ۲۵ ساله: “افسردگی بیماری ناراحتی روانی بوده که مدت ها باعث بی حالی و تنبلی، گرفتگی استخوان ها و مفاصل و در نهایت درد بدن می شده است. به دور از حالت هراس، افزایش درجه اضطراب می تواند باعث به وجود آمدن سردرد به همراه تاری چشم ها و غیر ممکن کردن شرایط برای کار به خصوص کار با کامپیوتر در چنین افرادی در نظر گرفته شود.

برخی اختلالات در راستای خوردن غذا از جمله پر خوری و یا بی اشتهایی به عنوان فاکتور ها روانی به حساب آمده که می توانند تا درصد بالایی حالت فیزیکی بدن فرد را به نوعی منفی تحت تأثیر قرار دهند.

در راستای گفته های دکتر کسولیس (Antonis Kousoulis) به عنوان یکی از فعالان بنیاد سلامت روان: “مرد ها با رسیدن به سن ۴۰ سالگی نیاز دارند تا مرتب در فشار خون و میزان کلسترول خون خود را مورد بررسی قرار دهند تا از این طریق ریسک خودکشی را میزان بالایی در خود کاهش دهند. این نشان می دهد که تا چه میزان سلامت روانی می تواند به میزان سلامت جسمی برای هر فردی در طول زندگی او مورد اهمیت قرار بگیرد.”

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه