راه هایی جهت کنترل تعریق بیش از اندازه بدن

خوردن بعضی از مواد غذایی باعث آن می شود که عرق بوی بدی داشته باشد. سیر، پیاز و ادویه ها میزان بوی عرق را در شما تشدید می کنند

0
15

“تعریق فرایندی طبیعی که برخلاف تصور برخی از افراد با راهکارهایی ساده می توان از آن جلوگیری کرد”

رعایت بهداشت شخصی با رعایت چند نکته ساده

?هر روز دوش بگیرید: سعی کنید هر روز یکبار دوش بگیرید که از این طریق میزان باکتری های مضر روی پوست خود را که باعث بوی بد بدن شما می شوند را کاهش دهید.

?سعی کنید بدن خود را خوب خشک نگه دارید به خصوص بعد از حمام: زیرا روند رشد باکتری هایی که باعث بوی بد بدن شده و برخی از قارچ های پوستی، در فضای مرطوب سریع تر می شود.

?مقدار زیادی از انواع  نوشیدنی ها را مصرف کنید

?سعی کنید در فصل های گرما مصرف نوشیدنی ها، به خصوص مصرف آب خود را افزایش دهید تا از این طریق مقدار آب از دست رفته بدن خود را همیشه جبران کنید.

?به تمیزی جوراب ها و کفش های خود دقت کنید

?سعی کنید هر روز کفش های خود را عوض کنید: این روش به خصوص برای افرادی توصیه می شود که بدن آنها خیلی سریع عرق می کند. با عوض کردن کفش ها در مدت زمان های کوتاه مدت، این فرصت را می دهد تا درون کفش که در اثر گرما عرق کره و داخل آن خیس شده، سریع تر خشک شده و بوی بدی نگیرد.

?جوراب های خود را هرروز عوض کنید: توصیه می شود که یک جفت جوراب را همیشه به همراه داشته باشید تا در صورت نیاز بلافاصله آنها را عوض کنید.

?سعی کنید تا جایی که می توانید پیاده روی کوتاه مدت ولی با پای برهنه را هر رزو تکرار کنید که با این کار باعث می شوید تا پا های شما در معرض هوا قرار گرفته و پوست آن تنفس کند.

دقت در لباس پوشیدن

تا جایی که امکان آن وجود دارد از لباس هایی با الیاف طبیعی مثل: پنبه، پشم، ابریشم، استفاده کنید.لباس های گشاد را ترجیح دهیدلبای های انتخابی خود را با دمای بیرون تطبیق دهید لباس های خود را بلافاصله بعد از تعریق عوض کنیداز لباس هایی با رنگ روشن استفاده کنید، چرا که پوشیدن لباس های تیره باعث افزایش تعریق  می شوند. 

رژِم غذایی 

خوردن بعضی از مواد غذایی باعث آن می شود که عرق بوی بدی داشته باشد. سیر، پیاز و ادویه ها میزان بوی عرق را در شما تشدید می کنند. 

نوشیدنی ها

پیشنهاد می شود تا میزان مصرفی چای، نوشیدنی های الکلی و یا قهوه خود را کاهش دهید چرا که این نوشیدنی ها باعث افزایش تعریق می شوند.  

روش های درست ریلکس شدن را بیاموزید:  استرس فاکتوری است که همیشه باعث تعریق و حتی تشدید آن می شود. یادگیری برخی از روش ها جهت آرام کردن بدن برای حل این مشکل کارساز است.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه