رنگ چشم و رابطه آن با سلامتی بدن

این مورد گفته شده نمی تواند بطور قطع با رنگ چشم واقعی شما تداخل داشته باشد. ولی به میزانی، اطلاع از رنگ چشم فاکتور هایی که می توانند بر آن تأثیر داشته باشند می تواند برای شما بسیار مهم باشد

0
43
رنگ چشم و رابطه آن با سلامتی بدن

“رنگ چشم می تواند به عنوان یکی از فاکتور های اساسی در راستای بررسی سلامتی افراد در نظر گرفته شود. با توجه به رنگ چشم اختلالات بدن را تشخیص دهید”

علاوه بر نیاز شما به داشتن عینک و فریم های رنگی و باکلاس، پزشکان قادرند تا در مواقعی تنها با نگاه کردن به چشمان شما در مورد سلامت کلی بدن تصمیم بگیرند. مواردی چون دیابت، فشار بالای خون، و حتی تومور مغزی می توانند علائم خود را در راستار رنگ چشم نشان دهند. این موارد گفته شده بدون آسیب به کیفیت دید، می توانند توسط دکتر در راستای معاینه رنگ چشم بررسی شوند.

رنگ چشم نشان می دهد که تا چه میزانی سلامتی بدن به خطر افتاده است. البته این مورد گفته شده نمی تواند بطور قطع با رنگ چشم واقعی شما تداخل داشته باشد. ولی به میزانی، اطلاع از رنگ چشم فاکتور هایی که می توانند بر آن تأثیر داشته باشند می تواند برای شما بسیار مهم باشد.  

چشم های روشن: با در نظر گرفتن گفته های ویلیامز (Ruth Williams) دکترای پزشکی به Everyday Health، اگر چشمانی به رنگ آبی، سبز و یا توسی دارید در مقایسه با افرادی که رنگ چشم تیره ای دارند، بیشتر در معرض بیماری ها و سرطان پوست قرار دارید. در این میان افرادی که چشمانی تیره دارند نیز باید همواره از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنند. این رنگ چشم همچنین نشان می دهد که شما در مقایسه با افراد تیره چشم انحطاط ماکولا (Macular Degeneration) وابسته به سن به عنوان یکی از اصلی ترین دلایل کاهش دید در بدن خود ترشح خواهید کرد. هرچند خبر خوبی که در این مورد می تواند باعث خوشحالی شود این است که بطور کل در افرادی با چشمانی روشن خطر ابتلا به آب مروارید و ویتیلیگو نیز به میزان بسیاری کاهش پیدا می کند.

چشمان تیره: با توجه به نوشته های قبلی، اگر فردی با چشمان تیره هستید بیشتر از دیگر افراد در خطر ابتلا به آب مروارید می باشید. همچنین بالا رفتن میزان ویتیلیگو، به عنوان موقعیتی که در آن برخی سلول های ملانین عملکرد خود را از دست داده و بنابراین رنگدانه های پوست را مختل می کنند دیده می شود. هرچند با در نظر گرفتن نیمه پر لیوان، خط ابتلا به سرطان پوست و دژنراسیون ماکولا نیز در چشم تیره ها به میزان بسیار کم تری در مقایسه با افرادی با چشمان روشن دیده می شود.

تغییر رنگ چشم: در برخی موارد، تغییر ناگهانی رنگ چشم می تواند نشان دهنده موقعیات های خطرناکی در راستای سلامتی باشد. اگر برای مثال، چشمان شما رنگ خود را سریع به قرمز متمایل می کنند، این نشانه ای از تحریک، عفونت و یا آلرژی در بدن خواهد بود. و در مواردی که قسمت سفید چشم رنگ خود را به زرد تغییر می دهد باید بلافاصله به پزشک مراجعه کرده و در راستای بروز بیماری زردی با او مشورت کنید.

در انتها این مورد مشخص است که باید همواره در مورد رنگ چشم و تغییرات آن اطلاعاتی را در ذهن داشت چراکه هر تغییر رنگ دلیلی در راستای به خطر افتادن سلامتی نمی باشد.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه