۵ راه نو برای استفاده بهینه تر از ریخت و پاش های وسایل خانه

ریخت و پاش شامل وسایل غیرضروری می باشد که در طی سال ها در هر خانه ای انباشته شده باشد ولی می توان به جای دور ریختن، در دکوراسیون از آنها استفاده کرد

0
62
۵ راه نو برای استفاده بهینه تر از ریخت و پاش های وسایل خانه

“ریخت و پاش مسأله ای است که تقریبا در هر خانه ای دیده می شود راه اولی که در این مورد می تواند انجام بگیرد دور ریختن وسایل غیرضروری می باشد ولی با همین وسایل می توان محیطی بسیار جالب را در محیط خانه به وجود آورد”

هر خانه ای به خصوص زمانیکه بچه های کوچک در آن به این سو و آن سو می پرند می تواند شاهد ریخت و پاش و وسایل های زیادی باشد که در نگاه اول شاید هیچکدام قابل استفاده نبوده و جز شلوع نشان دادن خانه شما به هیچ دردی نخواهند خورد. ولی این را باید بدانید تا با کمی نوآوری می توانید همین شلوغی و ریخت و پاش را به شکلی دیگر جهت زیباتر نشان دادن محیط استفاده کنید.

از وسایل پخش شده بهترین استفاده را ببرید:

تنها با کمی تفکر محیط کاملا هنری را برای خود و کودکانتان بسازید

بچه ها در هر خانه ای بیشترین تعداد وسایل را به خود اختصاص می دهند و در نتیجه ریخت و پاش مربوط به آنها نیز بسیار بیشتر از دیگر اعضای خانواده می باشد. به جای داد زدن و جر و بحث کردن با آنها در مورد وسایل غیرضروری و شلوغی به وجود آمده، شما به عنوان مادر و پدر خانواده می توانید دست به کار شده و با طبقه بندی متفاوتی، با شکل و چیدمانی دیگر، از دیدن این وسایل لذت ببرید. تمامی سوغاتی ها، کاردستی، و بطو کل اشیایی که طبقه بندی آنها برای شما مشکل است را با درست کردن یک پانل دیواری کنار هم قرار دهید. بعد از آن متوجه می شوید که کنار هم بودن تمامی این وسایل رنگارنگ و کوچک تا چه حد می تواند برای شما جذاب به نظر بیاید. در پایان کار با نصب چوب بلند و پهنی در قسمت پایین دیوار مربوطه میزی ساده برای افراد کوچکتر خانه در نظر بگیرید تا از این طریق بتوانند به راحتی به نوآوری های خود بپردازند.

از کتاب ها برای پر کردن فضای خانه خود استفاده کنید

دیوار هایی که اطراف در را می پوشانند، می توان گفت همیشه در راستای طراحی و دکوراسیون داخلی فراموش می شوند. ولی به راحتی می توان با تدارک دیدن قفسه هایی که از کف تا سقف امتداد دارند، با تعداد کتاب های زیادی جلوه ای هرچه زیباتر را برای این قسمت به ارمغان بیاورید. این طرح می تواند همیشه حسی آرامش بخش تر و به اصطلاح حس “کتابخانه” –ای را به شما بدهد. حتی قفسه هایی که به نظر شما قدیمی شده اند می توانند در صورت و قرار گیری اصولی جلوه ای خاص به خانه شما بدهند.

وسایل های متفاوت را در یک قسمت از خانه خود قرار دهید

حتما شنیده اید که به اتاق نشیمن “اتاق خانواده” نیز گفته می شود و استفاده از این نام حتما دلیل خاصی دارد. تمامی افراد خانه حق این را دارند تا از وسایل مورد علاقه خود در این قسمت خانه استفاده کنند بنابراین تا میزانی ریخت و پاش در این اتاق ایرادی ندارد. اجازه دهید روروک کودک شما در کنار شومینه بماند. اشیای دکوری متفاوتی را از اعضای خانواده خود گرفته و تمامی آنها را بر روی تاقچه بالای بخاری و بطور کل قفسه های موجود در این اتاق قرار دهید و تا جایی که می توانید مجله های خود را درون قفسه ای که خارج از دید می باشد قرار دهید. نکته ای که در اینجا شاید می تواند برای شما کارساز باشد، خرید یک تیپی کوچک (Tepee)-خیمه کوچک به عنوان خانه سرخپوستان-و قرار دادن مجله ها و روزنامه ها داخل آن جهت مخفی سازی هرچه بهتر در نظر گرفته شده است. آغشته کردن دیوار ها و پرده ها به رنگی سفید می تواند حس آرامش و سکوت را تا چندین برابر در خانه افزایش دهد.

از میز کوچک مخصوص مطالعه کودکان، قرار دادن قبوض و یا هر کار متفرقه دیگری استفاده کنید

بطور کل نحوه استفاده شما از این میز های کوچک به هر دلیل، می تواند علاوه بر کاربردی بودن آن به عنوان گوشه ای جذاب در نظر گرفته شود. یکی از روش های استفاده بهینه از فضای خانه، البته بدون سردرگمی: نموه ای از تخته سوراخ سوراخ (Pegboard) و قفسه های کوچک را بر روی دیوار نسب کرده و تمامی وسایلی که به آنها نیاز دارید را روی آنها قرار دهید تا از این طریق تمامی اشیایی را که به آنها نیاز دارید در معرض دید بگذارید. سپس در صورت امکان دو میز کوچک را در کنار هم قرار داده تا از این طریق فضایی به درد بخود و قابل استفاده را برای خود تدارک دیده باشید.

یک دفتر سه بعدی از عکس ها و مطالب جالب بریده شده از منابع مختلف درست کنید

برخی از اوقات قطعه نوشته و یا عکسی بسیار جالب با در طی سال ها به چشم می خورد که تعدادی ترجیح می دهند این نمونه ها را بریده و در قوطی کوچکی نگهداری کنند. شاید شما نیز علاقه مند به این قطعه های جالب توجه باشید ولی این را بدانید که بهتر است به جای نگهداری از این وسایل در قوطی ها و خاک خوردنشان، یک کتابی زیبا و با تنوع زیاد با استفاده از این عکس ها و نوشته ها درست کنید. البته همیشه برای بسیاری افراد دیوار گوشه کامپیوتر نیز به عنوان بهترین گزینه جهت قرار دادن و آویزان کردن نمونه های مربوطه در نظر گرفته می شود که در این حالت هر لحظه ای را که در کنار کامپیوتر خود می گذرانند و ایمیل های خود را چک می کنند می تواند برایشان بسیار جذاب تر از قبل شود.

افزودن دیدگاه