مطالعات نشان داده داشتن قدی کوتاه و پوستی سفید می تواند ریسک ریزش مو ها را در افراد افزایش دهد

0
46
مطالعات نشان داده داشتن قدی کوتاه و پوستی سفید می تواند ریسک ریزش مو ها را در افراد افزایش دهد

“ریزش مو زودرس مشکلی است که بسیاری، بخصوص مرد ها را در زندگی اجتماعی تحت تاثیر قرار می دهد. قدی کوتاه و پوستی سفید در کنار ژنتیک می توانند دلیل این مشکل در نظر گرفته شوند”

بر اساس مطالعه ای که اخیرا صورت گرفته داشتن قدی کوتاه و پوستی سفید باعث می شود تا بیشتر در معرض بیماری و ریختن مو ها قرار بگیرید. داده هایی که در روز چهارشنبه و در Nature Communications به چاپ رسیده نشان داده که با توجه به یافته های انجمن ژنتیک در راستای کاهش اندازه بدن، چنین افرادی دچار ریز موی زودرس شده، زودتر به بلوغ رسیده و دچار برخی دیگر از سرطان های شناخته شده می شوند. نویسنده این مطالعه اطلاعات به دست آمده را از روی آمار مربوط به ۱۱،۰۰۰ مرد دچار ریزش موی زودرس و ۱۲،۰۰۰ مرد معمولی بررسی کرده است.

به گفته دکتر هیم بک (Stefanie Heilmann-Heimbach) از دانشگاه بن اعلام کرده که با پیش برد چنین روشی قادر خواهند بود تا ۶۳ مورد از تغییرات در ژنوم افراد که باعث ریزش موی زودرس می شود را بررسی کنند.

دلیل ریزش مو چه چیزی می باشد و چطور می توان از این ریسک جلوگیری کرد؟

به گفته پروفسور نورثن (Markus Nöthen)، مدیر موسسه ژنتیک انسانی در دانشگاه بن ( Institute of Human Genetics at the University of Bonn) معتقد است بررسی های ژنتیکی نشان داده ریزش مو زودرس ارتباطی با روشنی پوست و تراکم استخوانی دارد. این می تواند نشانگر آن باشد که مرد هایی که دچار ریزش مو شده اند بهتر است هرچه زودتر زیر نور آفتاب قرار گرفته و ویتامین دی بیشتری را جذب خود کنند. این شاید می تواند نشانگر آن باشد که چرا افراد سفید پوست بیشتر مبتلا به ریزش موی زودرس می شوند. همچنین بر اساس بررسی های مشخص شد که برخی از بیماری ها بین افراد وجود دارد که دلیل اصلی آنها شاید ریزش مو و یا شاید زمینه ای قابل بررسی در رابطه با افراد مبتلا به ریزش موی زودرس باشد.  هرچند مطالعات بسیاری جهت رسیدن به نتایج قابل اعتماد تر نیاز است.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه