چطور گوشی هوشمندی که در دست دارید می تواند زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد

در این میان نه تنها نوجوانان، بلکه آمار به دست آمده در جهت بررسی افراد بالغ نیز نشان می دهد که تا چه میزان این گروه می تواند بطوری منفی زندگی خود را در کنار گوشی های هوشمند تغییر دهد

0
32
چطور گوشی هوشمندی که در دست دارید می تواند زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد

“گوشی ها هوشمند به عنوان یکی از اصلی ترین موارد در تاریخ به شمار می آید ولی در کنار تمام جنبه های مثبت، این سیستم ها می توانند مسیر زندگی را تغییر دهند”

تنها در سال ۲۰۱۵ کمپانی اپل در حدود ۶۱ میلیون آیفون را طی سه ماه به فروش رسانید، تعدادی که می تواند برای کل جمعیت بریتانیا کافی باشد. بر اساس مطالعه اخیر و کتاب جدید منتشر شده ی یکی از استادان روانشناسی، هم اکنون زندگی افراد به طور کلی به دلیل استفاده از این ابزار های کوچک مختل شده است و همانطوریکه به چشم می خورد انسان ها برنامه غذایی و خواب خود را کاملا در مسیری منفی قرار داده اند. بر اساس آخرین داده های آماری بر اساس مطالعه صورت گرفته نشان می دهد هم اکنون در حدود ۷۵ درصد نوجوانان دارای آیفون بوده که این رقم از سال ۲۰۰۷ درصد بالایی از اختلال افسردگی را نیز به همراه داشته است. این در حالی است که طبق رقم هایی از طرف تونگی (Jean M Twenge)، تعداد نوجوانانی که وقت خود را با دوستان می گذرانند تا ۴۰ درصد کاهش و در ازای آن درصد تنهایی از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۵ در بین این گروه بالا رفته است. بنابراین کاملا مشخص می شود که تا چه میزان زندگی اجتماعی نوجوانان با ورود گوشی های هوشمند با بازار تکنولوژی مختل شده است.

البته موارد گفته شده تنها بخشی از مشکلات ناشی از این وسیله کوچک می باشد بطوریکه در این میان افراد خواب، رانندگی و استقلال کم تری نسبت به قبل را از خود نشان می دهند. با توجه به گفته های گودین (Tanya Goodin)، موسس Time To Log Off: “هم اکنون ابزار های هوشمند به گونه ای در بین مردم وجود داشته و زمینه های اعتیاد به آنها در انسان افزایش پیدا کرده است که در هیچ زمینه و منبعی در مورد چگونگی کنترل و استفاده درست از آنها مطالبی فراهم نشده است.”

تاکنون مطالعات بسیاری در زمینه رسانه های اجتماعی و ارتباط آن با تشدید بیماری روانی انجام گرفته که نشان می دهدبه اشتراک گذاشتن هرچه بیشتر عکس ها در فضای مجازی می تواند یکی از دلایل افسردگی افراد باشد. ار طرفی دیگر، در راستای بررسی برخی آراء در مورد شبکه های اجتماعی نیز مشخص شده است تاثیری که اینستاگرام بر روی روان انسان های جوان داشته در راستای استفاده از اپلیکیشن اشتراک گذاری عکس حس ناکافی بودن و اضطراب را در افراد تا چه میزان بالایی تشدید کرده است.

در این میان نه تنها نوجوانان، بلکه آمار به دست آمده در جهت بررسی افراد بالغ نیز نشان می دهد که تا چه میزان این گروه می تواند بطوری منفی زندگی خود را در کنار گوشی های هوشمند تغییر دهد; دو سوم افراد بزرگسال بریتانیا تقریبا تا دو ساعت در روز خود را به استفاده از این وسیله اختصاص می دهند و شاید به همین دلیل باشد که  Ofcom بریتانیا را با نام “جامعه گوشی هوشمند” می شناسند.

بر اساس نوشته های منتشر شده از طرف مرکز روانپزشکی لندن (The London Psychiatry Centre)، از آنجاییکه استفاده از گوشی های هوشمند می تواند زندگی اجتماعی مجازی را بطوری مثبت تحت تاثیر قرار دهد، ولی در دنیای واقعیت این شیوه می تواند باعث کاهش زندگی اجتماعی و در نتیجه افزایش حس دوری و انزوا در آنها شود.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه