مقامات اعلام کرده اند چین در نظر دارد تا انسان ها را جهت زندگی بر روی سیارک ها به فضا بفرستد

در راستای گفته های پیجیان (Ye Pijian)، فرمانده و طراح برنامه اکتشافات چین به رسانه های دولتی، این کشور اولین سفینه فضایی خود را در تا سه سال و یا کمی بیشتر وارد عمل کند

0
25
مقامات اعلام کرده اند چین در نظر دارد تا انسان ها را جهت زندگی بر روی سیارک ها به فضا بفرستد

“زندگی در فضا به زودی می تواند آینده جدیدی را برای انسان ها رقم بزند، دانشمندان چینی به دنبال فرستادن انسان ها بر روی سیارک ها می باشند” 

انتظار می رود در حدود تریلیون ها دلار ترکیبات با ارزش در سنگ های موجود فضا پنهان شده باشد. دولت چین در نظر دارد تا زمین مناسب با شرایط زندگی استانداردی در سیارک ها پیدا کند تا از این طریق قبل از شروع حفاری و کار های معدنی و استخراج بتواند زندگی انسان ها را در آنجا برای مدتی گارانتی کند.

طبق آخرین داده های رسمی از طرف مقامات برنامه فضایی چین، پکن آرزو دارد تا نمونه های با ارزش و کم یاب از ماده هایی که انتظار می رود درون بسیاری از سیارک ها در راستای مسحور کردن نمونه ای زود تر از سال ۲۰۲۰ به دست آورد.

در راستای گفته های پیجیان (Ye Pijian)، فرمانده و طراح برنامه اکتشافات چین به رسانه های دولتی، این کشور اولین سفینه فضایی خود را در تا سه سال و یا کمی بیشتر وارد عمل کند. اما پروژه در واقع بسیار جزئی تر از آن چیزی است که هم اکنون در مورد آن صحبت می شود چراکه در نهایت آن سیارات به عنوان ایستگاه فضایی چین مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

آشکار سازی نتیجه پایانی به عنوان آخرین پروژه فضایی چین در نظر گرفته شده است. در آخرین مطالب شنیده شده از طرف مقامات چینی، این کشور در نظر دارد تا بر روی سطح ماه پایه هایی تعبیه کرده تا به نوعی در راستای همکاری بالقوه با آژانس فضایی اروپا مورد استفاده قرار بگیرد. این مأموریت در جهت فرود آوردن سفینه فضایی بر روی سیارک و در نهایت استفاده از موشکی برای تغییر مسیر آن استفاده کند. اگر این مأموریت با موفقیت انجام بگیرد موشک مربوطه مسیر سیارک را به سمت مدار ماه تغییر داده تا بعد از مدتی ساکنان جدید توانایی استخراج و استفاده از فلزات گرانبها را به دست بیاورند.

شبیه به ناسا، که اخیرا برنامه شبیه به این مورد را گزارش کرده، چین در نظر دارد این فلزات گرانبها می توانند در طول مراحل اجرایی روند این پروژه را گسترش دهند. ناسا نیز در نظر دارد تا در آینده ای نزدیک تر از سال های ۲۰۲۰ با استفاده از دو مأموریت به نام های Lucy و Psyche این پروژه را انجام پذیر کند.

استخراخ فلزات موجود در سیارک ها به عنوان پروژه بسیاری از کمپانی های خصوصی نیز در نظر گرفته می شود که به نظر می رسد تریلیون ها دلار ترکیبات با ارزش در درون این سیارک ها بدون استفاده باقی مانده است. در سال ۲۰۱۵ باراک اوباما قانونی برای شهروندان خصوصی وضع کرده که از این طریق قادر باشند تا اجرام آسمانی را به نام خود ثبت کنند. شیوه ای که به افرادی فرصت خرید و شخصی سازی سیارک ها را می دهد.

افزودن دیدگاه