افزایش کیفیت زندگی در خانواده هایی با کودکان سرطانی

تمامی کودکانی که به مراحلی از بیماری سرطان می رسند آگاهی لازم از نوع بیماری و خطرات آن را داشته و حتی در صورت درک نکردن کامل آن می توانند ضعف و ناتوانی را در وجود خود احساس کنند

0
23
افزایش کیفیت زندگی در خانواده هایی با کودکان سرطانی

“کودکان سرطانی می توانند همانند افراد بزرگسال تمامی مراحل سختی که در پیش رو دارند درک کنند بنابراین در کنار درمان های دارویی اجرای مراحل تکسین روحیه نیز برای نوزادان ضروری است” 

بسیاری افراد در کنار بودن در مرحله های مربوط به مراقبت های انجام گرفته در بیمارستان از مراحل کنترلی تسکینی نیز بهره مند می شوند. این مورد به افرادی که بیماری سرطان آنها به مراحل خطرناک و حتی نزدیک به مرگ رسیده است نیز توصیه می شود. با توجه به گفته های متخصصان پزشکی گروهی از افراد که مبتلا به هر نوع سرطان می باشند باید هم در مراحل درمانی دارویی و هم درمان تسکینی قرار بگیرند تا از هر دو جنبه بهترین کیفیت زندگی برایشان فراهم آید.

شاید به دلیل سن کمی که کودکان سرطانی دارند پنهان کردن خطرات و نوع بیماری و توجیه آن برای کودکان از نظر بسیاری خانواده ها مساله ای پیچیده باشد ولی این را باید مشخص کرد تمامی کودکانی که به مراحلی از بیماری سرطان می رسند آگاهی لازم از نوع بیماری و خطرات آن را داشته و حتی در صورت درک نکردن کامل آن می توانند ضعف و ناتوانی را در وجود خود احساس کنند. بنابراین پاسخ به پرسش های ضروری در مرحله اول برای والدین و در مراحل بعدی برای کودکان خانواده مردی اجتناب ناپذیر است. آیا کودکان نوپا دلیل تمامی این دارو های مصرفی را می دانند؟ آیا نوجوانانی که دچار بیماری هستند از مراحل اجرایی بعد از عمل جراحی اطلاعاتی دارند؟

طبق نوشته های یکی از متخصصان در این زمینه تمامی کودکانی که دچار بیماری های بدون علاج هستند از شرایط فعلی خود کاملا باخبر می باشند. درک این موضوع با رسیدن نوزادان به سه سالگی خود را به نوعی ملموس تر مشخص می کند. دیدن شرایط اطرافیان و نحوه ی مقابله با مسائل خاص سوالاتی در ذهن افراد کم سن و سال خانواده به وجود می آورد که در این میان نه “گفتن و یا نگفتن بیماری” بلکه نحوه روشن سازی آن برای کودکان به میان می آید. تمامی مواردی که در مراحل درمانی برای کودکان پیش می آید همانند بزرگسالان نگرانی هایی را در وجود آنها به وجود می آورد بنابراین توجیه هرچه دقیق تر کلمه سرطان به نوزادان می تواند بهبود بیماری و یا حداقل مسائل مربوط به آسایش روان را برای آنها به ارمغان بیاورد.

در این میان آگاهی والدین از شرایط پیش آمده در مرحله  اول قرار می گیرد. مطلع کردن و در اختیار گذاشتن منابع اطلاعاتی می تواند شیوه های درست کاهش نگرانی ها و فشارهای روانی را در کودکان سرطانی بسیار کاهش دهد. خبر خوبی که هم اکنون کنار آمدن با این مورد را آسان تر می کند توانایی پزشکان و پرستاران در هرچه بهتر اجرایی کردن مراحل مراقبتی تسکینی است.

کلیدی ترین مورد در پیش بردن مرحله تسکین کودکان سرطانی، حضور متخصصانی برای پاسخ گویی به تمامی سوالات استرس زا و رفع نگرانی های افراد می باشد که البته برای نتیجه گیری هرچه بهتر و عملی شدن، مراحلی در خانه و به کار گیری والدین در چنین مراقبت هایی نیز ضروری می باشد تا با به کارگیری تراپی ها و روش های تسکین روان بتوان تمامی مشکلات روانی کودکان را از بین برد.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه