سه سوال رایج مربوط به مصاحبه شغلی و نحوه پاسخگویی به آنها

اگر کمپانی در نظر دارد تا فردی را به عنوان ناظر انتخاب کند، در مورد استعداد ها و کار هایی که می توانید انجام دهید صحبت کنید

0
34
سه سوال رایج مربوط به مصاحبه شغلی و نحوه پاسخگویی به آنها

“مصاحبه شغلی تقریبا برای تمامی افراد به عنوان موقعیتی خوب ولی تهدید آمیز به نظر می رسد چراکه یک اشتباه کوچک می تواند باعث از دست رفتن فرصت بزرگی شود”

زمانیکه آماده رفتن به مصاحبه کاری می باشیم، همواره در ذهن خود پاسخ های مربوط به سوالات رایج را مرور می کنیم تا همواره مناسب ترین پاسخ را به رئیس آینده خود در طی مصاحبه شغلی داده باشیم ولی اطلاع و پیش بینی تمامی سوالاتی که از ما می شود به نوعی غیر ممکن بوده و آمادگی های قبلی ما نیز نمی توانند شرایط را بهتر کنند. نظرسنجی صورت گرفته از طرف وبسایت کاریابی Totaljobs در حدود ۶٫۰۰۰ فرد را که به دنبال کار بوده اند مورد بررسی قرار داده و پرسشنامه های خاصی برای هر یک در نظر گرفته است که نمونه های اصلی عبارتند از:

چرا ما به شخصی مثل شما نیاز خواهیم داشت؟

این سوالی است که پاسخش تا حدودی سخت به نظر می رسد چراکه به نظر بسیاری از افراد پاسخ این سوال در مصاحبه شغلی و بطور کل در راستای آگهی استخدام مشخص شده است. طراح وبسایت، مانسار (Monster) در این مورد پیشنهادی به افراد داده است که در صورت رویارویی با چنین سوالی خود را به عنوان محصول در نظر بگیرید و سعی داشته باشید به نوعی نظر شخص را در مورد استخدام و در واقع “خرید” خود تا جای ممکن جلب کنید.

این زمان مناسبی برای صحبت در مورد خواسته های شما نمی باشد-من این شغل را دوست دارد-. در عوض سعی داشته باشید تا بلافاصله با سخنان سنجیده کار هایی که برای کمپانی مربوطه می توانید انجام دهید را بیان کنید. برای مثال اگر کمپانی در نظر دارد تا فردی را به عنوان ناظر انتخاب کند، در مورد استعداد ها و کار هایی که می توانید انجام دهید صحبت کنید.

در مورد خودتان صحبت کنید

این سوال بسیار ظریف و خوشایندی به نظر می رسد ولی آیا می دانید که باید دقیقا در مورد چه چیزی خود صحبت کنید؟ کار هایی که در اوقات فراغت انجام می دهید؟ کجا به دنیا آمده و کجا زندگی می کنید؟

متأسفانه، این مورد به عنوان سوالی چالش برانگیز در نظر گرفته شده است. ولی خونسردی خود را حفظ کرده و سعی داشته باشید در کمال آرامش و جملاتی کوتاه و مختصر این مورد را پشت سر بگذارید. به گفته مانستر (Monster)، در مورد مسائلی صحبت کنید که مایلید بعد از ترک جلسه مصاحبه، خود را با آن ویژگی ها شناسانده باشید. در مورد کار های قبلی، تجربیات و موفقیت های خود پاسخ به این سوال را شروه کنید، سپس گام به گام به سمت توانایی ها، قدرت و استعداد های خود حرکت کنید.

بزرگترین نقطه ضعف شما چیست؟

همه به نوعی از این سوال متنفر می باشند چراکه هر نوع پاسخگویی به این سوال به عنوان امتیاز منفی می تواند در نظر گرفته شود. تمامی افرادی که مصاحبه می کنند با جواب های کلیشه ای مثل “من فردی کمال گرا هستم” “من همیشه سر وقت پشت میز کار خود حاضر می شوم” روبه رو هستند. مشخص است که شما مایل نیستید در طول مدت مصاحبه کاملا رو راست باشید، مثل گفتن موضوعی که همیشه به هنگام بیدار شدن از خواب با مشکل مواجه می شوید و دوست ندارید از تخت خود بیرون بیایید.

با توجه به نوشته های TargetJobs، این سوال در طی مصاحبه شغلی می تواند بهترین فرصت برای نشان دادن خود به عنوان فردی ایده آل در نظر گرفته شود. تا جای ممکن تفکر در مورد جنبه های منفی را به وقت دیگری موکول کرده و همواره با ویژگی های مثبت خود، رئیس را خرسند کنید. در این راستا به جای سوالات کلیشه به دنبال پیدا کردن راه چاره برای مشکلات به وجود آمده باشید. برای مثال: “من با شرایطی رو به رو می شود که در برخی موارد آزارم می دهند ولی بلافاصله ترجیح می دهم به دنبال راه چاره و حل کردن مسأله باشم.”

در موردی دیگر می توانید با اعتماد به نفس در مورد موضوع و جنبه منفی خود صحبت کنید ولی در این راستا، شرایط پیش آمده را به نوعی غیر قابل انکار توصیف کنید برای مثال: “من در مورد کارم فردی بسیار حساس هستم و علاقه بسیاری به کاری که انجام می دهم از خود نشان می دهم، ولی در صورت مشاهده همکارانم به عنوان مهره هایی بی علاقه، من نیز روحیه خود را از دست می دهم.”

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه