سه نوع از گیاهان آپارتمانی که امروزه بسیار محبوب هستند

این گیاهان آپارتمانی محبوب ظریف را می توان در بسیاری از دسته گل های عروس مشاهده کرد. برگ های کوچک و تور مانند ظاهری بسیار زیبا را به برگ های این گیاه داده است

0
454
سه نوع از گیاهان آپارتمانی که امروزه بسیار محبوب هستند

“گیاهان آپارتمانی محبوب که می توانید برای ایجاد محیطی مدرن و در عین حال نوستالژی خاصی از آنها استفاده کنید” 

گل پیله آ (Pilea Peperamioides)

با داشتن برگ های گرد و شفاف که گاهی از آن به نام Chinese money plant و گیاه پنکیکی نیز معرفی شده است، به عنوان یکی از محبوب ترین و اجزای اصلی در طراحی داخلی خانه های اسکاندیناوی می باشد. شاخه های باریک، خم شده و برگ های شناور زنبق آبی به راحتی با دکوراسیون مینیمالیستی بر روی یک میز دم دستی و کوچک تطبیق پذیر می باشد.

به طور کل مثل تمامی وسایل مد روز، پیله آ نیز از انواع کم یاب و گیاهان آپارتمانی محبوب به شمار می آید. در واقع این گیاه همواره وجود داشته که تا اواخر هده هفتاد و حتی باغ های گیاه شناسی پادشاهی، کیو (Kew Gardens)، دیگر قادر به پیدا کردن این گیاه نبودند چراکه این گیاه دیگر پس از مدتی در کلکسیون آنها دیده نشد. این گیاه در سال ۱۹۴۶ وارد اروپا شد- زمانیکه یکی از افراد اعزامی نوروژی نمونه ای از این گیاه را بعد از سفر به چین به خانه آورد. که بعد از آن این گیاه وارد کشور های اروپایی دیگر مثل سوئد انگلیس شده و به این دلیل به عنوان گیاه Pass It On شهرت پیدا کرد. چون این گیاه دست به دست در نقاط مختلف پرورش یافت، به این دلیل به آن گیاه دست یه دست می گویند. این گیاه را به راحتی می توان در وبسایت eBay پیدا و سفارش داد. خبر خوبی که درباره این نوع از گیاهان آپارتمانی محبوب بهتر است بدانید این است که پیله آ میتواند بسیار مقاوم و بنابراین گیاهی محبوب برای خوش دستان-افراد با استعداد در به عمل آوردن گیاهان خانگی-می باشد. نمونه اولیه این گیاه که در سال ۱۹۱۰ در اسکاتلند یافت شد توانست مدت دو سال را دررون جعبه سپری کند.

برگ انجیری (Monstera Delisiosa) یا گیاه پنیر روسی (Swiss Cheese Plant)

 

این گیاه به دلیل فاصله های ظریفی که در بین برگ های سبک آن دیده می شود برگ انجیری نام گرفته است. محبوبیت این گیاه در سال های ۱۹ ۵۰ به چشم می خورد که در این مدت اخیر نیز به طور وسیع در بین افراد مشتاق مربوط به دکوراسیون داخلی پینترست (Pinterest) محبوب شده است. می توان این گیاهان آپارتمانی محبوب را در گوشه هایی از خانه قرار داد تا از این طریق ویژگی بارز آنها را بیشتر از قبل نمایان کرد.

همانطوری که از نام آن مشخص است نمی توان برگ انجیری را در کنار پنجره ها قرار داد. این گیاه در منطقه بومی خود-مکزیک-می تواند تا ارتفاع ۲۰ سانتی متر به همراه برگ های به بزرگی بشقاب غذاخوری تا ۷۵ سانتی متر رشد کنند.

پرسیاوشان (MaidenHair)

این گیاهان آپارتمانی محبوب ظریف را می توان در بسیاری از دسته گل های عروس مشاهده کرد. برگ های کوچک و تور مانند ظاهری بسیار زیبا را به برگ های این گیاه داده است. محبوبیت توپ های خاک (Kokedama)-نمونه ای از هنر ژاپنی جهت قرار دادن ریشه گیاهان در خاک رس و خزه جهت آویزان کردن از باغچه ها-جنبه جدیدی از این گیاهان را به دنیا معرفی کرده است. این گیاه را در محلی تاریک، راهرو، و به طور کل در محلی که آب آن کاملا خشک شده باشد قرار دهید. هر چند وقت یکبار مقداری به آنها آب داده و خاک آنها را فشار دهید تا آب آنها تا میزان زیادی خارج شود و به یاد داشته باشید که همیشه برگ های خشک و قدیمی آنها را کنده و بعد از آن آنها را به حمام و در قسمتی از نور آفتاب که با زاویه جنوبی و یا شرقی می تابد قرار دهید. بعد از این شما تعداد انگشت شماری از شاخه های جدید را خواهید دید.

افزودن دیدگاه