افرادی که با خود صحبت می کنند می توانند در گروه افراد باهوش قرار بگیرند

اگر فردی هستید که نسبت به خودتان پرحرفی کرده و دائما وقتی تنها هستید با خود صحبت می کنید نیازی نیست تا بعد از این از کار خود خجالت بکشید

0
54
افرادی که با خود صحبت می کنند می توانند در گروه افراد باهوش قرار بگیرند

“صحبت کردن با خود بعد از بررسی هایی نشان می دهد که تا چه میزان کیفیت انجام کار ها را بالا برده و نباید به عنوان کاری غیر منطقی قلمداد شود”

تاکنون در طول مدتی که مشغول به انجام کاری سخت بوده اید به رفتار خود توجه کرده اید؟ شاید در بسیاری موارد متوجه شده باشید که در حین انجام کاری بلند بلند با خودتان صحبت می کنید. صحبت کردن با خود شاید به نظر بسیاری به عنوان کاری غیر منطقی و نامعقول به شمار آید ولی به گفته ماری-بفا (Paloma Mari-Beffa)، دکترا و مدرس ارشد روانشناسی دانشگاه بنگو (Bangor University)، اگر فردی هستید که نسبت به خودتان پرحرفی کرده و دائما وقتی تنها هستید با خود صحبت می کنید نیازی نیست تا بعد از این از کار خود خجالت بکشید. دانستن این موضوع می تواند بسیار خوشحال کننده باشد که صحبت کردن با خود نشان دهنده بالا بودن عملکرد درک و ذهن قلمداد می شود.

طی مقاله چاپ شده دکتر ماری-بفا در یکی از مجلات آمریکا، او در مورد تحقیق خود در سال ۲۰۱۲ صحبت می کند تا نشان دهد چطور صحبت کردن با خود می تواند انجام کاری را راحت تر از قبل کرده و به عنوان کاری مفید به شمار آید. در طی مطالعه مختصر، بفا از ۲۸ داوطلب خواست تا لیستی از کار هایی خاص را یا بطور آرام و یا با صدایی بلند برای خود بخوانند تا بعد از این در راستای انجام برنامه هایی خاص فاکتورهای مورد بررسی را بسنجند. در طی انجام فعالیت های خواسته شده بعد از خواند لیست، یفا متوجه شد افرادی که ترجیح داده اند تا با صدای بلند با خود ارتباط برقرار کنند توانایی انجام کار و عملکرد بهتری در مقایسه با گروه دیگر داشته اند.

هرچند نمون های مورد بررسی بسیار کم بوده است، ماری-بفا به نتایجی دسترسی پیدا کرده که عقیده ما را در مورد “صحبت های مکرر با خود” تأیید می کند. انسان ها، چه بلند و چه آرام، همواره با خود به نوعی ارتباط برقرار کرده و صحبت می کنند که این کار تفکیک و برنامه ریزی های فکری، کار های مورد نظر، و بطور کنترل بدن را به نوعی برای ما آسان تر و سازمان یافته تر می کند.

ولی چرا بلند صحبت کردن تأثیر بهتری دارد؟ ماری-بفا به این نتیجه رسیده است که بلند خواندن لیست به داوطلبان کمک کرده تا کار های خواسته شده را با کیفیت بهتری انجام دهند و آن به این دلیل است که پاسخ گویی انسان به صدا بهتر از نمونه های نوشته شده می باشد.

در نهایت مشخص می شود که برقراری مکالمه با خود می تواند به عنوان فاکتوری در نظر گرفت شود که شما را تبدیل به فردی باهوش تر در بین اطرافیان می کند. بنابراین زمانیکه با خود صحبت می کنید خجالت نکشیده و بدانید که با این کار می توانید عملکرد خود ار در تمام زمینه ها افزایش دهید.

افزودن دیدگاه