صفحه نمایش مربوط به گوشی هوشمندی که با قابلیت انعطاف پذیر می تواند به خودی خود ترمیم شود

ماده احیاء کننده با قابلیت انعطاف پذیری، زمانیکه به دو قسمت تقسیم می شود، می تواند دوباره به حالت اولیه باز گشته و بدون هیچ ردی تمام آسیب رسیده را از میان بردارد.

0
54
صفحه نمایش مربوط به گوشی هوشمندی که با قابلیت انعطاف پذیر می تواند به خودی خود ترمیم شود

“انعطاف پذیری در راستای استفاده از موادی خاص می تواند در ساخت صفحه نمایش گوشی ها همراه نیز استفاده شده تا از این طریق گوشی خود را طی مدت کوتاهی بعد از ساییدگی و یا ضربه ترمیم کند”

کشف جدید در راستای مواد انعطاف پذیر دانشمندان را به ساختن صفحه های گوشی و باتری های ماشینی تشویق می کند که قادرند به خودی خود ترمیم شوند.

محققان دانشگاه کالیفرنیا ریورساید (University of California Riverside) نمونه جدید از ماده ای ارائه داده اند که با خاصیت انعطاف پذیری پولیمر و نوعی نمک یونی قادر است الکتریسیته تولید کرده و در مقابل ساییدگی ها و ضربه هایی که همه روزه به گوشی های همراه وارد می شوند خود را ترمیم کند. این ماده احیا شونده می تواند در عرض ۲۴ ساعت و در طی پارگی کامل خود بطور کامل به حالت اولیه باز گردد. در این مورد مواد یون های شارژ شده و مولکول های قطبی نیز در طی هماهنگی گوشی را قادر خواهند کرد تا عمل ترمیم را تکمیل کند.

محققان مدل معماری مربوط به سیستم عروقی انسان را که قادر است عوامل شفا بخش را در بدن تولید کند فراهم آورده اند. مزیت عروق انسان به موردی بر می گردد که بدون نیاز به بررسی و یا برش آسیب های رسیده را ترمیم کنیم. سیستم گردن خون انسان، یک شبکه میکرو عروقی بطور اتوماتیک عناصر بهبود دهنده را به سمت نقطه بریده شده انتقال داده و در نتیجه بخش آسیب دیده را دوباره همانند روز اول به التیام کامل می رساند.

زنجیره پلی مری پشت سر هم و توسط یون دو قطبی موجود در بین گروه های قطبی پلی مری و نمک یونی به یکدیگر متصل شده اند. در نتیجه، مواد احیا کننده قادرند تا پنجاه بار در مقایسه با اندازه واقعی خود منعطف شده که نشان می دهد محل ساییدگی قابل بهبودی است.

با توجه به گفته های وانگ (Chao Wang)، محقق این کشف بزرگ: “ماده احیاء کننده با قابلیت انعطاف پذیری، زمانیکه به دو قسمت تقسیم می شود، می تواند دوباره به حالت اولیه باز گشته و بدون هیچ ردی تمام آسیب رسیده را از میان بردارد.”

محقق ارشد، وانگ باور دارد پلیمر انعطاف پذیر کمپانی های ساخت گوشی های همراه و تمامی موارد مربوط به تولیدات قادرند تا سال ۲۰۲۰ از این مواد برای ساخت محصولات هرچه با کیفیت تر استفاده کنند. هم اکنون، قاب های مربوط به گوشی ها همراه در حدود ۲۰٫۵ درصد از کل اکسسوار های مربوط به این سیستم های هوشمند را به خود اختصاص داده و بر اساس آمار رشد سالانه (CAGR) این رقم تا سال ۲۰۲۵ به میزان ۵٫۹ درصد افزایش پیدا کند. هرچند هم اکنون برند Gorilla Glass قادر است تا میزانی از گوشی های همراه محافظت کند، ولی به میزان بالایی در برابر ضربه ها می تواند شکننده باشد. ارائه این محصول به نوعی با افزایش قیمت همراه خواهد بود ولی منطقی است که با دادن میزان بالایی از پول بتوان هزینه های ترمیم را از میان برداشته و تا آخر عمر گوشی همانند روز اول، به دلیل خاصی ترمیمی، به همراه داشت.

هم اکنون، در بازار تکنولوژی برخی گوشی های همراه با ویژگی انعطاف پذیری به فروش می رسد، مثل LG G Flex. ماده احیاء کننده گوشی همراه را از تمامی خراش ها و ساییدگی ها، در مقایسه با پوشش های یو وی (UV)، تا میزان بالایی محافظت می کند. ولی وانگ در طی آن است که با ارائه ماده ای قادر است الکتریسیته را منتقل کند در راستای تولید صفحه نمایش های جدید در گوشی همراه استفاده شود.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه