“طب سوزنی با تمام گفته ها، علارغم از مضر بودن به طور کامل کنار گذاشته نمی شود”

پس از بررسی داده های به دست آمده طی شصت سال، محققان کانادایی به این نتیجه رسیدند که استفاده از روش درمانی طب سوزنی، زمانی که توسط فرد مجرب انجام گیرد، خطرناک نخواهد بود.

هر چند در مواردی از این روند مشاهده شده که افراد به دلیل عفونت ها جدی و دیگر روش هایی که موفقیت آمیز نبودند در بیمارستان بستری شده، به گفته دکتر ووهرا یکی از پروفسورهای دپارتمان اطفال در دانشگاه ادمونتون کانادا آلبرتا، اگر این روش درمان توسط فردی کار دیده انجام گیرد میزان ریسک تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد. به گفته وی، اگر بزرگسالان با افراد سن پایین سرو کار دارند قبل هر چیز باید در مورد خود بیماری اطلاعات کافی داشته و روش درمانی مناسب آن را انتخاب کنند.

طب سوزنی به عنوان جایگزینی برای درمان بیماری های مختلف از جمله درد مفاصل، سر دردها، میگرن، یبوست، حالت تهوع ایجاد شده به دلیل شیمی درمانی ها مورد استفاده قرار میگیرد. نحوه ی اجرای این طب به گونه ای است که سوزن هایی ریز و سفت توسط متخصص مورد نظر وارد پوست نقاط مختلف بدن میشود. هر چند تا کنون اطلاعات کمی در مورد اینکه استفاده طولانی مدت از این طب سوزنی فاقد ضرر و زیان برای کودکان گزارش شده است.

بر اساس مطالعات انجام گرفته روی ۱۴۲۲ کودک و نوجوان برای پیدا کردن میزان زیان این طب روی بدن این افراد مشخص شده است که واکنش بدن پس از انجام این شیوه میتواند شامل: درد خفیف، کبودی و بی حسی در تعداد ۲۵۳ نفر مشاهده شده که در یکی از آن ها این میزان تا حد بسیار ناچیزی گزارش شده.

دیگر ۲۵ نفر از این افراد مورد آزمایش عوارض جدی تری را احساس کرده که ۱۲ نفر دچار انحراف شست دست نیز شده اند. این کودکان تعداد افرادی هستند که برای طب سوزنی به مرکز درمانی مشخصی در چین در طی سال های ۱۹۸۰ مراجعه کرده بودند. یک نوجوان ۱۷ ساله پس از انجام این طب و قرار گرفتن ۷۰ سوزن روی پوست دچار عوارض جدی شده و در موردی دیگر گزارش مبتلا شدن یک پسر ۱۷ ساله فرانسوی به ویروس ایچ آی وی (ایدز) پس استفاده از طب سوزنی گزارش شده است. دیگر عوارض جدی این گزینه ی درمانی شامل: خونریزی، عفونت و مشکلات قلبی و ریوی می باشد.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه