طراحی پوشش مصنوعی برای بیماران دچار نارسایی قلبی

0
34
طراحی پوشش مصنوعی برای بیماران دچار نارسایی قلبی

گروهی از محققان پوشش مصنوعی را طراحی کردند که قادر به تقلید و انجام کار ماهیچه های قلب و پمپاژ خون به بدن میباشد. این فناوری جدید امیدی برای زنده ماندن افرادی که دچار نارسانایی قلب هستند و در انتظار پیوند عضو میباشند خواهد بود.

هر ساله بیشتر از ۲۰۰۰ فرد در آمریکا عمل پیوند قلب را تجربه میکنند و تعداد تعجب آوری از افراد که در حدود ۵۰۷ میلیون نفر تخمین زده شده در طول زندگی خود دچار نارسایی قلبی میشوند.

این نارسایی زمانی اتفاق میافتد که یکی از بطن های قلب دیگر قادر به انجام کار خود و پمپاژ خون به بدن نیست. تعداد افراد در انتظار بسیار بالا بوده و حتی تعداد زیادی از این افراد به دلیل پیدا نشدن به موقع اهدا کننده جان خود را از دست میدهند. بنابراین راهکاری برای زنده نگه داشتن افراد در لیست انتظار نیاز است.

هم اکنون دستگاه کمکی بطن قابل استفاده برای تامین سلامتی این بیمارانی که وارد مرحله نهایی از نارسایی قلبی شده اند و در لیست انتظار هستند به کار میرود ولی این راهکار چندان مناسب و منطقی به نظر نمیرسد. این دستگاه با پمپاژ خون از قلب به کل بدن کار میکند. برای این عملکرد در ابتدا خون باید از محدوده های قلب عبور کرده و وارد لوله ها و گردنده این دستگاه شود.

به دلیل در تماس بودن این سیستم خارجی با بدن بیمار نیازمند مصرف داروهای ضد انعقاد بوده که این خود سکته قلبی را تا ۲۰% افزایس میدهد.

به این دلیل راهکار دیگری برای مقابله با نارسایی قلبی گزارش شده که پوشش دهنده های قلبی نام گرفته اند. این پوشش دهنده ها با فشار دادن ماهیچه قلب عمل تقلید را انجام داده بنابراین این محرک ها نوع بهتری از تکنوژی مربوطه حساب شده که تا کنون استفاده از آن ها ممنوع اعلام شده است.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه