دلایل عدم تمرکز در سر کار، دفاتر پلان آزاد یکی از اصلی ترین مکان جهت به هم زدن تمرکز کارکنان

هم اکنون کارمندان به دنبال یافتن راهی جهت کنترل محیط و دور نگه داشتن متحرک های بصری و در نتیجه ایجار فرصتی مناسب جهت تمرکز خود می باشند

0
52
دلایل عدم تمرکز در سر کار، دفاتر پلان آزاد یکی از اصلی ترین مکان جهت به هم زدن تمرکز کارکنان

“تمرکز علاوه بر میزان اهمیت بالای خود می تواند به راحتی از بین رفته که در برخی موارد و به خصوص در محیط کار به طور غیر قابل کنترلی تحت تاثیر قرار بگیرد”

بالا بودن نویز های بصری به عنوان اصلی ترین عامل حواس پرتی در دفاتر کاری به شمار می روند. چک کردن گوشی، نگاه کردن به بیرون از پنجره، دقت به حرف های همکاران و بسیاری کار های دیگری وجود دارد که همواره تمرکز ما را در محیط کار به هم می زند.

طبق گفته های The Wall Street Journal، محرک هایی که در معرض دید کارمندان قرار گرفته اند می توانند تمرکز را بطور کل از آنها بگیرند. دفاتر پلان آزاد به عنوان مکان هایی شناخته شده اند که همواره فرصت تعامل، همکاری و ارتباطات را بین کارمندان خود فراهم می آورند ولی در واقع این جنبه تا جایی که به نظر می رسد مثبت نمی باشد. هم اکنون کارمندان به دنبال یافتن راهی جهت کنترل محیط و دور نگه داشتن متحرک های بصری و در نتیجه ایجار فرصتی مناسب جهت تمرکز خود می باشند.

در وحله اول شاید به نظر برسد که آلودگی صوتی می تواند تنها فاکتور جهت به هم ریختن تمرکز فرد به شمار آید ولی در واقع محرک های بصری نیز می توانند به همان میزان این ویژگی مهم و ضروری را از افراد بگیرند.

طبق گفته های کاستنر (Sabine Kastner)، استاد علوم اعصاب و روانشناس در دانشگاه پرینستون، انسان ها تفاوت های بسیاری در راستای توانایی ها از خود نشان می دهند ولی از دست دادن تمرکز به دلیل اشیاء و یا انسان هایی که در اطراف مدام در حال حرکت می باشند می تواند تمرکز هر فردی را به راحتی به هم بزنند.

دادن حق انتخاب میز کار به کارمندان یکی از ویژگی هایی بوده که در راستای بسیاری دفاتر در حال اجرایی می باشد. بردن میز کار از وسط دفتر به گوشه و قرار گرفتن در کنار پنجره می تواند شرایط کاری مناسب را برای افراد ایجاد کرده و در نتیجه بازدهی افراد را تا درجه بالایی افزایش دهد. در برخی موارد که کارکنان نیاز به تمرکز بالایی دارند، دیوار های شرکت را به رنگ توسی و یا هر نوع رنگ تیره درآورده تا از این طریق بازدهی کارکنان را تا میزان بالایی افزایش داده باشند.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه