فالکن هوی Falcon Heavy به عنوان قوی ترین موشک ساخت بشر در ماه نوامبر به فضا پرتاب می شود

فالکن هوی از سه هسته مربوط به موشک فالکن ۹ به هم متصل شده ساخته شده که قادر است باری با وزن ۱۴۰٫۰۰۰ پوند را به مدار های پایینی زمین حمل کند

0
59
فالکن هوی Falcon Heavy به عنوان قوی ترین موشک ساخت بشر در ماه نوامبر به فضا پرتاب می شود

“فالکن هوی در راستای استفاده از دانش هوانوردی قوی ترین موشک ساخت بشر با ظرفیتی بالا قادر است تا ماهواره هایی با وزن بالا را به راحتی وارد مدار زمین کند”

ما هم اکنون در عصری زندگی می کنیم که دانش هوانوردی Aeronautical Science به عنوان یکی از اصلی ترین شاخه های علم شناخته می شود بطوریکه نام SpaceX بیشتر از ناسا NASA به گوش می رسد. چندین سال پیش بسیاری افراد آرزوی شناخته شدن به عنوان یکی از اعضای ناسا داشته تا بتوانند از این طریق ناشناخته های دنیا های دیگر را کشف کنند. ولی بعد از گذشت سال ها ما شاهد توسعه حقیقتی دیگر از تکنولوژی از طرف ماسک به نام SpaceX هستیم که توانسته ذهنیت جدید برای گروه خاصی از علاقه مندان به علم و تکنولوژی را پدید بیاورد. معرفی روش جدید برای پرتاب موشک به فضا یکی از مواردی بوده که از طرف این کمپانی معرفی شده است. موشک فالکن نه Falcon 9 به عنوان موشکی بوده که می توان حتی بعد از راه اندازی ماهواره دوباره مورد استفاده قرار بگیرد. از آنجاییکه دنیا در هر ثانیه در حال پیشرفت می باشد کمپانی مربوطه نیز گام های خود را فراتر گذاشته و با معرفی Falcon Heavy rocket آماده پرتاب آن در ماه نوامبر می باشد. فالکن هوی موشکی با ظرفیت بسیار بالا بوده که قادر است اجسام سنگین را در مدار زمین و یا حتی دور تر از آن حمل کرده و پتانسیل بالایی که تاکنون در هیچ موشکی دیده نشده را به خود اختصاص دهد.

پرتاب فالکن هوی

این موشک به عنوان یکی از پیشرفته ترین ابزار ها جهت ارسال ماهواره به مدار زمین با ویژگی ها و وظایف مهم تری شناخته می شود. فالکن هوی از سه هسته مربوط به موشک فالکن ۹ به هم متصل شده ساخته شده که قادر است باری با وزن ۱۴۰٫۰۰۰ پوند را به مدار های پایینی زمین حمل کند. تمامی هسته های مربوط به سه فالکن ۹ دوباره می توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

پرتاب این موشک در سال ها ۲۰۱۳ یا ۲۰۱۴ جهت انجام برخی کار های پروژه ای به تعویق افتاد ولی با توجه به گفته های مدیر کمپانی هم اکنون پرتاب این موشک در ماه نوامبر عملی خواهد شد.

افزودن دیدگاه