فست فوده نخورید تا به عنوان فردی باهوش بین اطرافیانتان شناخته شوید!

0
84

“فست فود غذایی سریع، خوشمزه، جذاب و در عین حال مخرب ذهن انسان”

طبق آخرین گزارش ها، اگر شما انسانی باهوش به دنیا آمده باشید، با خوردن فست فود میزان این هوش را پایین خواهید آورد.

دکتر وایزمن (Dr Gerald Weissmann)، ویرایشگر فدراسیون جوامع آمریکایی زیست شناسی تجربی ( Federation of the American Societies for Experimental Biology): “خوردن غذاهای پرچرب و در واقع خوردن فست فود درست مثل نزدیک شدن و رسیدن به حالت خماری می باشد.”

مصرف غذاهای پرچرب در طول مدت کمتر از ده روز محققان دانشگاه آکسفورد ( Scientists at Oxford University) را به این نتیجه رسانده که حافظه کوتاه مدت موش ها با مصرف این نوع غذاها مختل میشود.

گروهی از محققان مطالعه ی خود را با در نظر گرفتن دو گروه از موش ها آغاز کردند. تعدادی از این موش های آزمایشگاهی غذاهای با چربی پایین، شامل ۷٫۵ درصد از کالری به صورت چربی، و گروه دیگر با غذاهای با چربی بالای موجود در تنقلات، شامل ۵۵ درصد از کالری کوجود به صورت چربی تغذیه شدند.  بعد از چندروز تکرار این آزمایش مشخص شد، موش هایی که انرژی آنها از طریق خوردن فست فود و غذاهایی با چربی بالا تامین میشود بعد از مدتی، ماهیچه های آن ها قدرت خود را برای جذب اکسیژن از دست داده، که از این طریق انرژی آنها پایین آمده و ظرفیت فعالیت های فیزیکی و ورزش کردن در این موش ها کاهش پیدا خواهد کرد که این خود در نهایت باعث کوچک تر شدن ماهیچه قلب آن ها نیز میباشد.

بعد از نه روز مشخص شد موش هایی که از غذاهای پرچرب تغذیه میکنند در طول پیمودن مسیر پیچ راه (Maze) بیشتر مرتکب اشتباه شده، به طوری که زمان بیشتری برای به پایان رساندن این مسیر نسبت به دیگر موش ها برای آنها لازم است.

این درحالی است که موش هایی که با چربی کم تری تغدیه شده اند، در حدود ۵۰ درصد سریعتر این مسیر را در طی این زمان بندی طی کرده اند.

محققان کشف کرده اند که مصرف فست فود باعث میشود که نوعی پروتیین به نام (Uncoupling Protein 3) در ماهیچه موش های با چربی بدنی بالا به وجود می آید. این پروتیین گفته شده باعث می شود تا عملکرد سلول ها برای دریافت انرژی لازم جهت انجام فعالیت های سریع مختل شود، که در نتیجه عملکرد موش هایی که از غذاهای با چربی بالا برای دریافت انرژی خود استفاده کردند در مقایسه با موش هایی که رژیم غذایی سالم تری دارند کم تر میباشد.

مری (Andrew Murray)، همنویس این مطالعه معتقد است که: “رژیم های غذایی به سبک غرب به طور میانگین چربی بالایی دارند و به طور مستقیم با عوارض طولانی مدت مثل چاقی، دیابت، و بیماری های قلبی در ارتباط می باشند. هرچند عوارض کوتاه مدت این موردها زیاد جدی گرفته نشده است. امیدواریم که این مطالعات به انسان ها کمک کند تا در مورد مصرف فست فود و غذاهای چرب به طور دقیق فکر کرده و میزان چربی مصرفی خود را پایین بیاورند تا در طی آن هوشیاری، سلامت کلی بدن، و تندرستی آن ها هرچه زودتر حاصل شود.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه