فواید مهم درمانی و زیبایی تفاله چای

تفاله چای می تواند برای رفع تیرگی پوست و بوی بد بدن مورد استفاده قرار بگیرد

0
54
فواید مهم درمانی و زیبایی تفاله چای

“تفاله چای علاوه بر جنبه های مثبتی که در طی نوشیدن برای بدن دارد می تواند در راستای قرار دادن بر روی پوست قسمت های مختلف نیز مورد استفاده قرار بگیرد”

چای یکی از پرطرفدار ترین نوشیدنی ها نزد ایرانیان است که در طعم ها و رنگ های مختلف دیده می شود. نوشیدن چای به اندازه مناسب در طول روز برای سلامت انسان بسیار مفید است و فواید بسیاری را در خود دارد؛ اما اینها تنها فواید نوشیدن چای نیست! در راستای استفاده از تفاله چای نیز می توان سلامت پوست را در طی مدت مشخصی مشاهده کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از میزان، تمامی ماسک های زیبایی را می تواندی فراموش کنید، تفاله چای یکی از بهترین ماسک های زیبایی و از جمله پرخاصیت ترین دارو های گیاهی به شما می آید.

۱. حساسیت پوستی

پس از نوشیدن چای، برگ‌ها یا کیسه چای را دور نریزید و بگذارید خنک شود، سپس به شکل ماسک روی پوست قرار دهید.

۲. سیاهی دور چشم

چای خنک شده و پیچیده داخل دستمال تمیز یا چای کیسه‌ای خنک شده را روی چشم‌هایتان بگذارید و اجازه دهید چند دقیقه‌ای بماند.

۳. موهای مرتب و براق

اگر موهای تان دچار شکستگی شده و رنگ کدری دارد از مقداری چای سیاه استفاده کنید و آن را به موهای تان اسپری کنید، برای براقی موهای تان از چای سبز استفاده کنید.

۴. از بین بردن پف چشم

از کیسه چای یا برگ چای دم شده داخل دستمال تمیز استفاده کنید و روی چشم‌های تان بگذارید، بعد از مدتی استفاده از این روش مشاهده خواهید کرد که تا چه میزان برای شما مفید است. چای پف چشم‌های تان را می‌گیرد.

۵. رفع بوی بد پا

پس از آن که پای‌تان را از کفش بیرون آوردید با چای بشویید.

۶. رفع تیرگی پوست

برای رفع تیرگی پوست از برگ چای یا چای کیسه‌ای استفاده کنید.

افزودن دیدگاه