قهوه ای که به سبک ایتالیایی پخته شده می تواند ریسک سرطان پروستات را تا نصف کاهش دهد

در ایتالیا، افراد قهوه را به شیوه خاصی درست می کنند: فشار بالا، درجه حرارت آب بسیار بالا و نبودن فیلترینگ

0
63
قهوه ای که به سبک ایتالیایی پخته شده می تواند ریسک سرطان پروستات را تا نصف کاهش دهد

“سرطان پروستات به عنوان یکی از شایع ترین بیماری بین مردان می تواند در صورت مصرف بیشتر از سه فنجان  قهوه پخته شده به سبک ایتالیایی در هر روز تا میزان نصف کاهش پیدا کند”

مطالعات جدید اطلاعات خوشحال کننده ای برای مردانی که علاقه به نوشیدن قهوه دارند را نشان می دهند. نوشیدن بیشتر از سه فنجان قهوه به سبک ایتالیایی در هر روز می تواند ریسک ابتلا به سرطان پروستات را تا نصف کاهش دهد.

این یافته ها با بررسی ۷٫۰۰۰ مرد ایتالیایی که نوشیدن قهوه به نوعی جزء فرهنگ آنها می باشد به دست آمده است. برای افرادی که در ایتالیا زندگی می کنند آغاز کردن صبح با نوشیدن یک فنجان کاپوچینو، و در ادامه روز ادامه این کار با نوشیدن کافه ماکیاتو و اسپرسو به هنگام شب کاملا نرمال می باشد. بطور کل میانگین مصرف سالانه قهوه یک فرد در ایتالیا ۶۰۰ فنجان گزارش شده است که به نظر می رسد این کشور به عنوان بهترین نمونه در راستای شروع مطالعات و بررسی تأثیر قهوه بر روی بدن در نظر گرفته شود.

همکار نویسنده این مطالعه لاکوویلو (Licia Iacoviello)، رئیس آزمایشگاه مولکولی و تغذیه اپیدمیولوژی در I.R.C.C.S. Neuromed ایتالیا و همکارانش نتایج این مورد را در مجله بین المللی سرطان به چاپ رسانده اند.

نگاهی دقیق تر به رابطه قهوه و سرطان پروستات

در آمریکا، سرطان پروستات بعد از سرطان پوست شایع ترین نوع بیماری بین مردان شناخته شده است. طبق گفته جامعه سرطان آمریکا ( American Cancer Society) از هر ۷ نفر ۱ نفر مبتلا به این بیماری در طول زندگی خود خواهد بود. برای به دست آوردن نتایج مربوط به این مطالعه، لاکوویلو و همکارانش در حدود ۶٫۹۸۹ مرد با سن ۵۰ و یا بیشتر را مورد بررسی قرار دادند که به عنوان افراد عضو پروژه Moli-Sani نیز شناخته شده اند.

با توجه به گفته های پونیس (George Pounis)، از گروه اپیومیولوژی و پیشگیری در I.R.C.C.S. Neuromed: “در سال های اخیر ما شاهد بررسی ها و مطالعات بین المللی بسیاری در این زمینه بوده ایم ولی تمامی این مطالعات به نوعی به دلیل برخی مسائل قابل نتیجه گیری و به عنوان منابع اطلاعاتی موثقی در نظر گرفته نشده اند. که در برخی از موارد یافته ها نیز کاملا در تضاد با یکدیگر دیده می شده اند بنابراین هدف ما در این راستا این بوده است که بطور دقیق بتوانیم در این رابطه هرچه سریع تر نتیجه گیری کنیم.”

از افراد مورد بررسی خواسته شده بود را در طول دوره بررسی میزان قهوه مصرفی به سبک ایتالیایی خود را همه روزه با پر کردن پرسشنامه مشخصی اعلام کنند.

نوشیدن بیشتر از یه فنجان از این قهوه ریسک ابتلا به بیماری سرطان پروستات را به میزان چشم گیری کاهش می دهد

برای به دست آوردن اطلاعاتی در مورد تأثیر قوه، محققان عصاره کافئین قهوه را با اضافه کردن و یا حذف کافئین قهوه ایتالیایی مورد بررسی قرار دادند. و در ادامه دریافتند عصاره کافئین قادر است تا افزایش سلول های سرطانی را در بدن به میزان چشمگیری از بین ببرد به این معنی که بعد از مدتی مصرف این ترکیب توانایی رشد و تقسیم و گسترش را به میزان زیادی از این سلول ها می گیرد. بررسی سلول های سرطانی ۷٫۰۰۰ فرد مشخص کرده است که بدون در نظر گرفتن دیگر ترکیبات موجود در قهوه، کافئین است که درصد گسترش سلول های سرطانی را تا میزان چشمگیری کاهش می دهد. در نهایت مشخص شده است که در ایتالیا که نوشیدن قهوه به میزان زیادی رایج است نه تنها به دلیل بالا بودن میزان مصرف آن بلکه به دلیل شیوه پختن آن نیز مد نظر است.

در ایتالیا، افراد قهوه را به شیوه خاصی درست می کنند: فشار بالا، درجه حرارت آب بسیار بالا و نبودن فیلترینگ. این شیوه بسیار متفاوت تر از انواعی است که در کل دنیا به کار گرفته می شود به این دلیل که در این راستا غلظت موارد فعال زیستی بسیار افزایش پیدا می کند. پس به یاد داشته باشید علاوه بر میزان این نوشیدنی، نحوه پختن آن نیز تأثیر به سزایی در راستای کاهش سرطان پروستات بازی می کند.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه