لبخند می تواند عمر فرد را تا دو سال بیشتر نشان دهد

لبخند در مقایسه با حس غافلگیری می تواند فرد را تا دو سال بزرگ تر از سن واقعی او نشان دهد

0
38
لبخند می تواند عمر فرد را تا دو سال بیشتر نشان دهد

“لبخند بر خلاف تصور بسیاری، در راستای افزایش چین و چروک های ایجاد شده در کنار چشم فرد را تا دو سال پیر تر از سن واقعی او نشان دهد”

داوطلبان این آزمایش نشان داده اند که به هنگام لبخند زدن پیر تر و در عوض به هنگام غافلگیر شدن جوان تر دیده می شوند. اگر جمله resting bitch face، به معنی حس خشم و ناراحتی غیر عمد را زیاد می شنوید، باید بدانید که دیگر نیازی نیست تا این مورد را در راستای جنبه منفی آن قلمداد کنید.

در طی مطالعه جدیدی چاپ شده در مجله Psychonomic Bulletin and Review Jou، لبخند زدن تا دو سال در مقایسه با داشتن چهره ای بی حالت می تواند فرد را پیر تر نشان دهد. برای رسیدن به نتایج مربوطه محققان از ۴۰ فرد خواسته تا در طی بررسی عکس هایی در این مطالعه شرکت کنند. از تمامی این افراد خواسته شد تا به عکس فرد مشخصی با حالت های چهره متفاوت-با لبخند، صورت خنثی و غافلگیر شده-نگاه کرده و نظر خود را در مورد سن فرد بیان کنند. در نهایت این بررسی مشخص شد فرد موجود در عکس به هنگام لبخند زدن از دیگر نمونه های عکاسی شده تا میزانی پیر تر ولی برعکس در راستای بررسی عکس با چهره غافلگیر شده بسیار جوان تر به چشم می خورد.

به گفته نویسنده ارشد این مطالعه، گودالی (Melvyn Goodale): “بخش عجیب این آزمایش مربوط به زمان نظر خواهی در مورد سن در راستای مقایسه چهره از افراد گزارش شده است. با توجه به باور قبلی و صرف نظر از رأی آنها در مورد چهره خندان به عنوان فردی پیر تر، شرکت کنندگان لبخند را همواره به عنوان فاکتوری جهت شاداب کردن و در نتیجه جوان تر نشان دادن صورت در نظر می گیرند. نظری که کاملا در تضاد با آزمایش حقیقی قرار گرفته است.”

در ادامه گفته های وی، این بررسی تمامی طرز فکر ها را در مورد تأثیر لبخند بر روی جوان سازی پوست تغییر می دهد که نمونه آن در تبلیغات محصولات آرایشی به چشم می خورد که همواره با لبخند مدل در تبلیغ مربوطه دیده می شود. به پیشنهاد گودالی، دلیل اصلی می تواند مربوط به چروک ها و خطوط خنده به هنگام لبخند در نظر گرفته شود. و این در حالی است که داشتن حالتی غافلگیر شده و یا خنثی می تواند پوست را همان حالت ملایم و بدون تغییر نشان داده که در نتیجه به جوان تر به نظر رسیدن فرد منجر شود.

افزودن دیدگاه